Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TOKİ konutlarında selden ölümleri savcılık inceliyor

  Hakan ÇELİKBAŞ / DHA
  10 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 10 Temmuz 2012 - 01:02

  Samsun’un Canik ilçesinde çarşamba günü meydana gelen sel felaketinde 12 kişinin ölmesiyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı.

  Özellikle TOKİ binalarında bodrum katında ölen 4’ü çocuk 5 kişiyle ilgili inceleme yaptıklarını belirten Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fahri Gülay, “TOKİ konutlarının olduğu alana bizzat giderek inceleme yaptım. Burada hayatını kaybedenlerle ilgili bilirkişi de incelemelerde bulundu. TOKİ’deki ölümlerle ilgili kusuru bulunanların araştırılması, kusuru olanların bulunması için inceleme başlatıldı” dedi.
  Samsun Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ise sel felaketinin yaşandığı yerlerde geçici sağlık ekibi oluşturduklarını belirtti, “4 gündür ekiplerimiz orada. Doktor, ebe, hemşire ve psikologlar selin yaşandığı bölgede sağlık hizmeti veriyor. Özellikle selden zarar gören insanlara psikolojik destek veriyoruz. Selzedelerin sorunları çözülünceye kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi.

  Mağdurlar taşınıyor

  SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, evleri zarar gören 100 civarında vatandaşı bir yere taşımaları gerektiğini belirtti. Yılmaz, “Elimizde daha önce TOKİ kentsel dönüşümleri kapsamında yapılmış, Büyükşehir Belediyesi’nde mülkiyeti olan 150’ye yakın daire var. Hiçbir kira almadan 6-7 ay, belki de 8 aylık bir sürede evleri oturulamayacak durumda olan vatandaşlarımızı bu evlere taşıyabileceğiz” dedi. Yılmaz, yaralar sarılıncaya kadar mağdur vatandaşlardan elektrik ve gaz parası da alınmayacağını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı