Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TOKİ işçilerinden iş bırakma eylemi

  Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU, (DHA)
  17 Ağustos 2009 - 13:38Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 13:38

  BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Ordu’da yaptırdığı 742 konutlu inşaatta çalışan 80 işçi, 3 aydır para alamadıklarını ileri sürerek iş bırakma eylemi yaptı.

  Ordu’nun merkeze bağlı Terzili Köyü yolu üzerinde bulunan 742 konutluk TOKİ inşaatında çalışan işçiler yaklaşık 3 aydır para alamadıklarını öne sürerek iş bırakma eylemi yaptı. İnşaatta çalışan 80 işçi adına basın açıklaması yapan Gazi İsmet Paşa Burgaç, “Bizler TOKİ işçileri olarak emeğimizin karşılığı olan paralarımızı alamıyoruz. Günlük harcamalarımızı yapamadığımız gibi bizden para bekleyen ailemize de para gönderemiyoruz. Biz burada, ailelerimiz de memleketimizde mağduriyet yaşıyor. TOKİ inşaatını en iyi koşullarda bitirmeye çalışıyoruz. Böyle giderse bu inşaat bitmez ve bir an önce ev sahibi olmak isteyenler hüsrana uğrar” dedi. Alacaklarıyla ilgili görüştükleri yetkililerin kendilerini oyaladıklarını iddia eden Burgaç, “Bize sürekli gün veriyorlar ama sözlerinde durmuyorlar. Kandırılmaktan bıktık. 5 Ağustos'ta ödeme yapacaklarına söz vermişlerdi. Ancak o günden bu güne kadar hep oyalanıyoruz. Bizler sadaka istemiyoruz. Emeğimizin karşılığı olan alacağımızı istiyoruz” diye konuştu.

  İşçiler, ücretlerini alıncaya kadar iş bırakma eylemlerine devam edeceklerini söyleyerek protestolarını alkışlarla sürdürdü. TOKİ yetkilileri ise iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı