MALATYA HABERLERİ

TOKİ Gençliği Tarihi İle Buluşuyor

IHA
08.08.2015 - 17:21Son Güncelleme :

TOKİDER TARAFINDAN GEZİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

IHA

TOKİ Evleri Eğitim Derneği (TOKİDER) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü “TOKİ Gençliği Tarihi İle Buluşuyor” projesi kapsamında Çanakkale-İstanbul ve Ankara’yı kapsayan bir gezi düzenledi.
TOKİDER’den yapılan açıklamada, geleceğin emanet edileceği gençlerin tarihin çok önemli gelişmelerinin yaşandığı bu önemli üç şehri görmelerinin sağlandığı belirtildi. Yarınlar ve geleceğin dün yaşananların üzerine inşa edildiğinin belirtildiği açıklamada, “Bu üç şehrimiz Anadolu insanı için, Ümmet-i Muhammet için, insanlık için çok önemli bir tarihe sahip” ifadelerine yer verildi.
Açıklamada projeyle ilgili şu bilgiler verildi:
“Çanakkale; Allah için, din için, namus için, vatan için, bağımsızlık için ortaya konulabilecek tüm fedakârlıkların omuz omuza, gönül gönüle verilerek yaşandığı, ortaya konulduğu bir şehrimiz. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış, savunmanın ve direnişin simgesi bir şehrimiz.
İstanbul; insanlık adına, Müslümanlık adına, ilim ve medeniyet adına birçok güzelliğin üretildiği ve insanlığa sunulduğu bir şehrimiz.Fethin, fetihle birlikte kalplerde ve gönüllerde yeni kapılar açmanın sembolü bir şehrimiz.
Ankara; Çanakkale ve İstanbul’dan aldığı ilhamla, umudun, yeni bir geleceğin inşa edildiği, kurgulandığı bir şehrimiz. Bu üç şehrimizde yaşananlar hem Anadolu tarihini hem İslam tarihini, hem de insanlık tarihini etkiledi. Genç kardeşlerimizin buraları görerek, geleceğimiz için buralardan dersler ve ibretler almalarını arzu ettik. Buralarda yaşananları zihin ve gönül dünyalarında hissetmelerini, doğru bir tarih şuuruna ve bilincine sahip olmalarını hedefledik. Çanakkale’de Seyit Çavuş ve Kınalı Kuzulardan, İstanbul da Ebu Eyyüp El-Ensariden, Ankara da Hacı Bayram Veliden ve diğer manevi mekânlardan haberdar ve nasipdar olmalarını istedik”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden TOKİ Gençliği Tarihi İle Buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOKİ Gençliği Tarihi İle Buluşuyor haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı