ANTALYA HABERLERİ

TOKİ Gazipaşa'da ilk adımı attı

DHA
26.04.2017 - 17:13Son Güncelleme :
DHA

 

Yücel BULUT/GAZİPAŞA, (DHA) - BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Gazipaşa'da konut yapacağı arazilerin tapusunu devraldı.

TOKİ'nin Gazipaşa'da yaptığı çalışmalar sonuçlandırıldı. Bakılar ve Koru mahallelerinde bulunan Mal Müdürlüğü'ne ait toplam 144 dönüm arazi TOKİ'ye devredildi. Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde düzenlenen imza törenine Belediye Başkan Yardımcısı Semra Yalçın Bilgiç, Gazipaşa Mal Müdürü Cavit Özer, TOKİ uzmanı Kadir Daşçı ve Gazipaşa Tapu Müdürü Zafer Çapur katıldı. İmza atma törenin ardından Mal Müdürlüğü'ne ait 144 dönüm arazi TOKİ'ye devredildi.

TOKİ uzmanı Kadir Daşçı, Gazipaşa Belediyesi'nin öncülüğünde çalışmanın bu noktaya geldiğini belirterek, "Tespit ettiğimiz arazinin bugün devrini gerçekleştirdik. Koru ve Bakılar mahallesinde çok güzel bir arazide, yöre mimarisine uygun projelerle inşallah projemizi hayata geçireceğiz. Gazipaşa'ya şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik de göreve geldiği günden bu yana ilçe halkının TOKİ talebinde bulunduğunu, bu doğrultuda girişimlerde bulunduklarını söyledi. Yapılan girişimler sonucu çalışmanın bu noktaya geldiğini aktaran Başkan Çelik, "Uzun süredir üzerinde çalıştığımız TOKİ'de zor kısmı geride bıraktık. Koru ve Bakılar mahallerimizde bulunan 144 dönümlük arazinin TOKİ'ye devrini sağladık. Bu aşamadan sonra belediye olarak bölgenin imar planını hızlı bir şekilde askıya çıkaracağız. İmar planı sorunu çözüldükten sonra TOKİ proje hazırlayacak ve talep toplanacak. Daha sonra ise proje ihaleye çıkacak. Yıl sonuna kadar projeyi ihale aşamasına getirmeyi planlıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TOKİ Gazipaşa'da ilk adımı attı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOKİ Gazipaşa'da ilk adımı attı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı