Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TOKİ Başkanı: "Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz"

  SAMSUN (AA)
  07 Temmuz 2012 - 14:21Son Güncelleme : 07 Temmuz 2012 - 14:42

  Samsun'da sel bölgesinde incelemelerde bulanan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Karabel, “Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarındaki bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz” dedi.

  Karabel, Samsun'daki sel felaketinde 5 kişinin yaşamını yitirdiği Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında inceleme yaptı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Karabel, bodrum katlarda bulunan kapıcı dairelerini iptal edeceklerini söyledi.

  Karabel, şöyle konuştu:
  “Bizim burada elimizde bulunan mevcut dairelere veya Samsun Büyükşehir Belediyesiyle yapacağımız görüşme neticesinde eğer uygun bir alan bulursak oraya yapacağımız bir blok ile kapıcı dairelerini konuşlandıracağız. Bu mümkün değilse elimizdeki mevcut bloklardan zemin katlardaki daireleri kapıcı dairesi olarak vereceğiz. Ve bodrum katlarındakileri iptal edeceğiz.”


  TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın talimatları doğrultusunda bol yağış alan Karadeniz Bölgesi'nde ve bundan sonra yapılacak ihalelerin tamamında bodrum katlarında iskan yapmayacaklarına dikkat çeken Karabel, “Bundan sonra bloklarımız zemin katlardan itibaren kullanacağız. Bodrum katları da daha değişik amaçlarla kullanacağız” dedi.

  BODRUM KATLARI BOŞALTILACAK

  'Bloklarımızda değil bir santim bir milim bile oynama olmaz'

  Selden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Karabel, konuşmasına şöyle devam etti:
  “Burası gecekondu dönüşüm alanıdır. Büyükşehir Belediyesi, Canik Belediyesi ve TOKİ olarak 2006 yılında protokol yaptık ve buradaki bin 363 hak sahibi vatandaşımızla görüşmeler yapıldı. Bin 172'si ile mutabakat sağlandı. İlk ihalemizi 2008 yılında 960 konut olarak yaptık.

  TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz
  GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET BAYRAKTAR'DAN EROĞLU'NA: YAĞMUR YAĞIYOR GİDELİM KURTARIRIM ZANNETTİM

  Bunları 2010 yılında iskan ettik, vatandaşlarımızı konutlarına soktuk. Geri kalan 365 vatandaşımızı da en kısa sürede bitecek olan bin 344 konutumuzda dairelerini verip teslim edeceğiz. Şuan inşaatlarımız devam etmektedir.”

  SEL FELAKETİNİ BÖYLE ANLATTI / WEB TV

  Sel gecesi debisinin maksimum 299 metreküp saniye olması gereken Yılanlıdere'nin 3.5 saat süren yağış neticesinde 710 metreküp saniye çıktığını vurgulayan karabel, “Bu da hesaplanan maksimum debinin 3 katı oranında bir yağış vardır. Büyük bir afet olmuştur. Burada bizim konutlarımız tamamen sağlamdır, herhangi bir sıkıntı yoktur. Mevcut imar planına göre yapılmıştır. Bazı vatandaşlarımızın korkuları var tabi ki haklı olarak, her blokumuzun altında 13-14 metre derinliğinde radye temelin altında 80 santim çapında demirli kazıklarımız mevcuttur. Burada değil bir santim, bir milim bile oynama olmaz” ifadesini kullandı.

  TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz SELDE İKİ KARDEŞİNİ KAYBETTİ

  Daha sonra Karabel, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte TOKİ konutlarında vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

  TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz TOKİ Başkanı: Bodrum katlardaki kapıcı dairelerini iptal edeceğiz
  Sorumlular görevden alınsın TMMOB: 2008’de rapor verdik Gecekondu olsaydı felaket büyürdü

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı