« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TOKİ, Aslantepe için ihaleye çıkıyor

TOKİ Başkanı, Aslantepe ihalesi ile ilgili olarak hurriyet com.tr’ye açıklamada bulundu...

Aysel ALP/ANKARA
SON GÜNCELLEME

TOKİ: Gerekirse Aslantepe'yi biz yaparız

TOKİ Seyrantepe Projesi'ni iptal etti

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Aslantepe Stadyumu için yarın ihale ilanına çıkacaklarını açıkladı. Başvurmak isteyenlere 15 gün süre tanıyacaklarını belirten Bayraktar, bu işle ilgilenen herkesi ihaleye katılmaya davet etti.

Hurriyet.com.tr’nin sorularını yanıtlayan Bayraktar; “Bu işle ilgilenen kendisini bu işi yapmaya yetkili gören kim varsa gelsin başvursun. Yabancı, yerli, Müslüman, Ermeni, Türk kim varsa gelsin başvursun” dedi.

Yarınki ilanın ardından başvuru için 15 gün süre tanıyacaklarını açıklayan Bayraktar, bugün yaşanan sorunların tekrar edilmemesi için ihale şartnamesinin finans ağırlıklı olacağına dikkat çekti.

1 hafta inceleme!

15 günlük başvuru süresinin ardından TOKİ, katılımcı firmaları inceleyecek. 1 hafta sürecek bu incelemede işi yapmaya aday en güçlü firmalar belirlenecek.

Tahammül kalmadı!

Başkan Bayraktar, bunun yarım kalmış bir proje olduğu için ihalesinin Kamu İhale Kanunu hükümlerine tabi olmayacağını vurguladı.

Bayraktar, “Yeterli gördüklerimizi 1 hafta içinde davet edeceğiz. Açık, şeffaf bir ihale yapacağız. İhalenin özelliği şeffaf olması. Bu kamuoyuna, televizyonlara  şeffaf bir ihale yapacağız. Artık ne Galatasaray’ın ne Türk sporunun ne de bizim hiç kimsenin tahammüle kalmadı” dedi.

Projenin yüzde 23-24 seviyesinde bulunduğuna işaret eden Bayraktar, “Eren Talu hakkını sonuna kadar arayacağını belirterek dava açacağı işareti vermişti. Bu yeni ihale sürecini nasıl etkiler” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Dava açılabilir ama bu bedele yönelik davalar olar, inşaatı durdurmaya yönelik davalar olmaz. Bugüne kadar inşaatı durdurma görülmedi.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler