TOKAT HABERLERİ

Tokat'ta belediye mezbahanesi yenileniyor

DHA
28.04.2017 - 11:27Son Güncelleme :
DHA

TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediyeye ait et kombinası ve mezbahanesinde yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu et kombinasında devam eden tadilat işlemlerini yerinde inceleyerek mezbahane hakkında bilgi verdi. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada, ''Belediyenin görevleri saymakla bitmez. Şehrin temizliği, imarı asfaltı gibi birçok konu belediyenin görevleri arasındadır. İşte bu görevlerden biri de et Kombinası ve mezbahane et kesim işlemidir. Belediyemize ait et mezbahane 20 yıldır bir müstecir tarafından işletildi. 20 Yıllık süre bittiği için halkımıza bizler hizmet vermeyi, kendimiz işletmeyi uygun gördük. Tarım Bakanlığı'ndan gerekli belgelerimizi alarak, İslami usullere göre ve sağlıklı, hijyenik bir şekilde kesilmesini sağlamak amacıyla bir veteriner hekimimiz ve altı çalışanımızla birlikte her gün kesim işlemini devam ettiriyoruz. Bu mezbahanemiz eski bir bina, kesim hanenin daha modern bir hale gelmesini sağlamak amacıyla işlemlerimiz devam ediyor. Bu tadilat işleri devam ederken yine günlük hayvan kesimine de devam ediyoruz. Tokatlımız en iyiye en güzele layık. Sağlıklı ve helal et yemek için hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat'ta belediye mezbahanesi yenileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat'ta belediye mezbahanesi yenileniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı