TOKAT HABERLERİ

Tokat'ta annelere normal doğum tavsiyesi

DHA
28.03.2017 - 14:40Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT'ta düzenlenen 'Anne ve Bebek Ölümleri ile Mücadele Çalıştayı Sonuç Raporu ve Eylem Planı' toplantısında, annelere normal doğum tavsiye edildi.

Çavuşoğlu Tower Otel’de yapılan toplantıya Vali Cevdet Can, İl Halk Sağlığı Müdürü Cihat Zülfüoğlulları, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Erşan ve sağlık çalışanları katıldı. Toplantıda açılış konuşması yapan Cihat Zülfüoğlulları, Tokat'ta bebek ölüm hızının geçmiş yıllara göre gerilediğini söyledi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Erşan ise doktorların annelere normal doğumu tavsiye etmeleri gerektiğini belirterek, sezeryanla doğumda bebeğin doğum kanalından geçmediği normal yolla doğan bebeklere göre daha sık hastalandığını söyledi. Vali Cevdet Can ise kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği ile sağlık çalışanlarının çok güzel bir çalıştay gerçekleştirdiklerini belirtti. Konuşmasında normal doğumun önemine değinen Vali Can, günümüzde artık her şeyin doğalının arandığına işaret ederek, doğumda da normal doğumu önerdi ve normal doğum yaptıran doktorlara teşekkür etti.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat'ta annelere normal doğum tavsiyesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat'ta annelere normal doğum tavsiyesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı