TOKAT HABERLERİ

Tokat’ta Yeni Hava Alanı Beklentisi

IHA
01.10.2015 - 15:17Son Güncelleme :

Tokat Hava Limanına büyük gövdeli uçakların inememesi ve pist yönündeki sıkıntılar nedeni ile yeni bir hava limanı yapılması bekleniyor.

IHA

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, Tokat’ın acil olarak yeni bir hava limanına ihtiyacı bulunmakta olduğunu söyledi.
Tokat Valiliği İl Özel İdaresince 1988 yılında inşa edilerek 1995 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü’ne devredilen Tokat Hava Limanına büyük gövdeli uçakların inememesi ve pist yönündeki sıkıntılar nedeni ile yeni bir hava limanı yapılması bekleniyor. Bu anlamda mevcut Hava Limanı yakınlarında tespit edilen arazilerin tahsisi ile ilgili çalışma yürütülürken, Başkan Arat Tokat’ın acil olarak yeni bir hava limanına ihtiyacı olduğunu kaydetti. Arat, Tokat Hava Limanında yolcu sayısında bir problem olmamasına rağmen Tokat Hava Limanına mevcut yeri ve pist açısı nedeniyle sıkıntılı durumda olduğuna dikkat çekerek, “Bu konuda Sayın Başbakanımızın ve Dönemsel Ulaştırma Bakanlarımızın sözü bulunmaktadır. Yapılan çalışmalarda şu an kamulaştırma sıkıntısı yaşanmakta. Bu konunun gündeme alınıp hızlandırması kanaatini taşıyoruz” dedi.
Tokat’ın hava yolunun yanı sıra kara yolunda da yaşadığı sıkıntıları dile getiren Başkan Arat, “Ünye-Akkuş-Niksar Karadeniz Bağlantı Yolu ile ilgili proje ihalesi yapılmış olmasına rağmen henüz bir çalışma başlamamış olması ve Zile-Alaca-Sungurlu-Ankara Yolunun da genişletilmesi ve ulusal standartlara getirilmesinde sıkıntılar yaşamaktayız. Ünye-Akkuş-Niksar Karadeniz Bağlantı Yolu ve Zile-Alaca-Sungurlu-Ankara Yolu ilimizi önemli bir kavşak noktası haline getireceğinden ilimizin gelişime çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Tokat’ın; Karadeniz’e, İç Anadolu’ya ve Güney’e açılmasını sağlayacak yol, ulaşım maliyetleri ve zaman açısından da büyük avantajlar içermektedir. Ayrıca kısa bir bölümü yıllar sonra tamamlanmış olan Zile-Alaca-Sungurlu Yoluna ciddi anlamda hız verilmeli, her iki yol da yakın zamanda tamamlanmalıdır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat’ta Yeni Hava Alanı Beklentisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat’ta Yeni Hava Alanı Beklentisi haberi güncellenecektir.

  TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Büşra Bulut Eczanesi

   Tokat
  • Yiğit Ecz. Eczanesi

   Tokat
  • Kumru Ecz. Eczanesi

   Tokat
  Sayfa Başı