TOKAT HABERLERİ

Tokat’ta Sağlıkçılardan Yıpranma Payı Ve Ek Ödeme Eylemi

IHA
25.02.2015 - 13:32Son Güncelleme :

SAĞLİK SEN TOKAT ŞUBESİ ÜYELERİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINDAN YIPRANMA PAYI VE EK ÖDEMELERİN EMEKLİLİĞE YANSITILMASI İÇİN EYLEM YAPTI.

IHA

Sağlık-Sen Tokat Şubesi Başkanı Suat Mantar, Türkiye’de sağlık çalışanlarının sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kaldığını ileri sürdü.
Sağlık-Sen Tokat Şubesi üyeleri Devlet Hastanesi önünde sağlık çalışanlarının sorunlarından yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması için eylem yaptı. Ellerinde dövizlerle eyleme katılan sağlık çalışanları adına Sağlık-Sen Tokat Şubesi Başkanı Suat Mantar, basın açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak katıldığı programda lisans tamamlama, kreş ve tüm sağlık çalışanlarının 5 yılına 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verilmesi konusunda söz vermiş olduğunu ve konuyla ilgili olarak da ilgili bakanlara çalışma yapılması talimatı verdiğini hatırlatan Başkan Mantar, “Yıpranma payının Bakanlar Kurulu ve ilgili platformlarda ele alındığını ve çalışmaların sürdüğünü, en kısa sürede bu sözün hayata geçmesi için çalışıldığını biliyor, konuyu takip ediyoruz. Bütün sağlık çalışanları, 2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşmalıdır. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması da sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biridir. Ülkemiz sağlık çalışanları, sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermaye ile eşitlenmeye çalışılmakta, ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişe ile bakmaktadır. Emekli maaşları ek ödemesiz maaşa göre belirlenmekte, emekli maaşlarında büyük bir mağduriyet yaşanmaktadır” dedi.
Başkan Mantar, bu sebeple 2015 yılının kendileri için ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının ve yıpranma payının hayata geçmesinin mücadele yılı olacağını belirterek, “Sağlık-Sen olarak biz taleplerimizin takipçisi olacağımızı, verilen sözler hayata geçinceye ve taleplerimiz kazanıma dönüşene kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi buradan ifade ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat’ta Sağlıkçılardan Yıpranma Payı Ve Ek Ödeme Eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat’ta Sağlıkçılardan Yıpranma Payı Ve Ek Ödeme Eylemi haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Sevilay Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Açıkkapı Ecz. Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı