TOKAT HABERLERİ

Tokat İl Genel Meclisi’nden “Terör” Olaylarına Kınama

IHA
04.08.2015 - 15:28Son Güncelleme :

Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarını Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Genel Meclisi üyeleri ortak bir açıklama yaparak kınadı.

IHA

Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olaylarını Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat İl Genel Meclisi üyeleri ortak bir açıklama yaparak kınadı.
Tokat İl Genel Meclisi Ağustos ayı meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, meclis üyeleri son günlerde yaşanan terör olaylarını ortak bir açıklama yaparak kınadı. İl Genel Meclisi Katip Üyesi Ayla Bedirhan Çelik, son günlerde aziz milletimizin huzurunu ve birliğini bozmaya yönelik olarak artan terör olaylarının, asker ve polislerimizin şehit edilmesinin aziz milletimizi derinden üzdüğü belirtilen basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi: “Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden, vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef alan saldırıların son dönemde yoğunlaşarak arttığını üzülerek görmekteyiz. Eli kanlı terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılar Türk milletinin ve devletinin tahammül sınırlarını zorlamakta, asker, polis ve vatandaşlarımızın şehit edilmesi bizi derin üzüntüye boğmaktadır. Bu büyük üzüntü ve şehit annelerinin gözyaşları bizleri de derinden yaralamaktadır. Devletimizin gücü, milletimizin birlik ve beraberliği sınanmamalı, gerçekleştirilen bu saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşmayacağı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milleti ile birlikte ebediyen tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan toprağında varlığını devam ettireceği asla unutulmamalıdır. Milletimiz sabrı, azmi, gücü, birliği, beraberliği, kararlılığı, feraseti, basiretiyle varlığına kasteden düşmanlara asla geçit vermeyecek, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak için gerektiğinde hiçbir şekilde bedel ödemekten çekinmeyecektir. Aziz vatan toprağı milletimizin karakterinin temelini oluşturan bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan yüz binlerce kefensiz şehit ile doludur. Ülkemizde kaos ortamı yaratmaya, vatandaşlarımızı birbirine düşürmeyi amaçlayan terör faaliyetlerinin failleri milletimize yapılan ihaneti kabul etmemizi ve bu ihanet karşısında susmamızı beklemesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ebediyen varlığını devam ettireceğini, bu uğurda yeniden bedel ödemekten çekinmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Vahşetin hiçbir bahaneyle haklı gösterilmeyeceğine inanan milletimiz, herhangi bir terör örgütünün bir diğerine tercih edilmeyeceğinin de bilincindedir. Bölücü terör örgütüne mensup caniler tarafından kalleşçe gerçekleştirilen saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet mensuplarına ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Saldırıda yaralanan güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat İl Genel Meclisi’nden “Terör” Olaylarına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat İl Genel Meclisi’nden “Terör” Olaylarına Kınama haberi güncellenecektir.

  TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Kumru Ecz. Eczanesi

   Tokat
  • Yiğit Ecz. Eczanesi

   Tokat
  • Büşra Bulut Eczanesi

   Tokat
  Sayfa Başı