Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tokat gibi sözler

Almanya’da doğum büyüyen ve futbol alt yapısını Almanya’da alan Hamit Altıntop, dünkü 3-1’lik yenilginin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karşılaşma sonrası NTV’nin mikrofonlarına konuşan milli futbolcu, “Türk oyuncular iyi çalışmıyor. Almanya’yı örnek almalıyız” dedi. Hamit Altıntop, şunları söyledi:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Defans geride başlıyor, ofans da ileride. Kişisel olarak birilerini eleştirmek yanlış olur. Bu konuyu takım halinde ele almalıyız. Eksiğimiz çok.”

“Daha iyisini yapmalıydık ama engeller var.  Daha iyi çalışmamız, beraber çalışmamız, beraber yürümemiz gerekiyor. Maalesef bazı eksiklerimiz var. Bence iyi başladık ve pozisyonlara da girdik ve bir gol olsaydı hava yalayabilirdik.   

Herkes kendinden başlamalı 

Neuer’le karşı karşıya kaldım ve gol olmadı. 2-1’ken 2-2 yapma umudumuz vardı ama beraberce birlik ve konsantre olursak daha iyi şeyler yapabiliriz. Herkesin bunu kafasına sokması gerekiyor.  Herkes kendisinde başlamalı önce.. Ben de kendimi sorguluyorum.

Bizim de hatalarımız vardır

Bazı şeyleri idmanda görüyoruz, yetenekle bu işler olmuyor maalesef. Bazı tecrübeli arkadaşlardan duyuyoruz, yüzde 70-80’i çalışmakla oluyor.. Birlik beraberlikle oluyor.. Bunu iyi düşünmemiz lazım.. Duygusallığı bir kenara koyup kendimizi geliştirmemiz lazım. Hiç kimse alınmasın. Biz milli takımın iyiliği için, camiamız için bir şeyleri eleştiriyoruz. Bizim de hatalarımız olabilir. Herkes düşüncelerini paylaşırsa bir şeyler olur. Çok deneyimli bir hocamız var.

Fiziksel eksiğimi gördünüz mü?

Diğer oyuncuların fizik durumunu bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim ama ben 6 ay sonra bir maça çıkıyorum ve siz bir fark gördünüz mü fiziksel olarak ? İnsanlar dışarından daha iyi değerlendirebilir. Kimse üstüne alınmasın.

Önümüzde 1 maç daha var ve bir şey kaybetmedik ama bunlar bir maçta değişecek şeyler değil. Almanya’yı bu konuda örnek olarak alabiliriz. Sadece orta sahada oyuncu eksiğimiz var diye böyle olmadı. Defans geride başlıyor, ofans da ileride, bu bir takım oyunu.. Kişisel olarak birilerini eleştirmek yanlış olur.


Bunları da Beğenebilirsiniz