« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TOFAŞ'ta hazırlıklar sürüyor

Beko Basketbol Ligi takımlarından TOFAŞ, yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerin yaptığı antrenmanla sürdürdü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

TOFAŞ'ın kendi tesislerinde gerçekleşen antrenmana tüm oyuncular katıldı. Antrenmanın ardından TOFAŞ'ın basketbolcuları tanıtım dergisi için fotoğraf çektirdi.

Takım kaptanı Can Altıntığ, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra TOFAŞ'ın yeniden Avrupa arenasına çıkacağını, bu zorlu yolda Bursalı basketbolseverlerin desteğine ihtiyaç duyacaklarını söyledi.

Altıntığ, bu sezon ligde daha iddialı olacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Geçen sezonki kadromuzu büyük ölçüde koruduk. Yeni yabancı oyuncular ve altyapımızdan gelen genç arkadaşlarımızın da katılımıyla daha da güçlendik. Kadromuzda önümüzdeki günlerde biri yabancı iki oyuncu daha katılacak. Bu sezon, Challenc Kupası, Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi'nin iddialı ekibiyiz. Uzun bir aradan sonra yeniden Avrupa arenasına çıkacağız. Bu heyecan verici. Bursa bu heyecanı 12 yıl öncede yaşamıştı. Şimdi bunu sürdürmek istiyoruz.”

TOFAŞ'ın Türk statüsünde forma giyecek olan oyuncusu Tomislav Ruziç ise, “Lig bu yıl daha heyecanlı ve çekişmeli olacak. Büyük takımlar çok para harcadı. Yeni gelen ekipler de iddialı görünüyor. Bizim için de bu sezon geçen sezondan daha iyi olacak” dedi.

Yeni transferlerden, daha önce OYAK Renault forması giyen ABD'li oyuncu Joshua Rolin Heytvelt de 3 yıl aradan sonra Bursa'ya geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

Heytvelt, yeni sezona en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade ederek, “Türkiye ligi Avrupa'da bilinen, tanınan bir lig. İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. TOFAŞ'ta iyi organizasyon var. Birlikte çok çalışır ve istersek başarı beraberinde gelecektir” diye konuştu.

Daha sonra oyuncular, idari personel ile birlikte tanıtım dergisi için fotoğraf çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler