Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tofaş'a 1 maç ceza

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, TOFAŞ Kulübü'ne, Beşiktaş Cola Turka maçında yaşananlar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve 7 bin 500 TL para cezaları verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yapılan açıklamada, 29 Aralık'ta yapılan TOFAŞ-Beşiktaş Cola Turka karşılamasında, taraftarlarının müsabaka öncesi ve sırasında koro halinde rakip takım aleyhinde sürekli olarak küfürlü tezahüratlarda bulunmaları, müsabaka sırasında sahaya yabancı maddeler atmaları ve tüm bu davranışlar neticesinde 3 kez uyarı anonsu yapılması zorunluluğu oluşması nedeniyle, TOFAŞ Kulübü'nün 1 maç seyircisiz oynama ile 7 bin 500 TL para cezalarına çaptırıldığı aktarıldı.

Bu arada, Beko Basketbol Ligi'nde 19 Aralık'ta oynanan Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker maçında, taraftarlarının sahaya yabancı madde atmaları, küfürlü tezahüratlarda bulunmaları ve tesise zarar vermeleri nedeniyle Pınar Karşıyaka ekibine toplam 8 bin TL para cezası verildiği belirtildi.

Öte yandan, 29 Aralık'taki Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker maçında ise, taraftarlarının küfürlü tezahüratta bulunmaları ve sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle de Galatasaray Cafe Crown'a toplam 6 bin TL para cezası uygulandığı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz