« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tofaş da ufaladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbolda bu sezon İtalyan rakiplerine ezici bir üstünlük sağlayan takımlarımıza Çizme'den övgüler yağıyor. İtalyan basını, Tofaş'ın Benetton'u 11 sayı farkla yenmesini, ‘‘Türklerden yeni bir darbe’’ şeklinde yorumladı.

BASKETBOLDA Türk takımları bu sezon İtalyan rakiplerine ezici bir üstünlük sağlarken, Tofaş'ın Benetton'u ikinci kez devirmesi Çizme'de büyük yankı uyandırdı.

İtalyan basını Tofaş'ın Benetton'u deplasmanda 11 sayı farkla 77-66 yenmesini, ‘‘Türk basketbolundan yeni bir darbe’’ şeklinde yorumladı. La Gazetta Dello Sport, ‘‘Benetton, Rivers'li Türklerin tuzağına düşüp, rezil oldu’’ başlığı ile İtalyan takımının Tofaş'a ikinci kez boyun eğdiğini belirtti.

Gazete, Rivers'i göklere çıkarırken, Tofaş'ın akıllı oyunu, bilinçli savunmasını ve Benettonlu oyuncuların çabuk sinirlenmesinin sonucu hazırladığını söyledi.

<ı>GRUBUN EN İYİSİ

Corriere Dello Sport da, ‘‘Türkler, Benetton'u ikinci kez rezil etti’’ başlığı ile Tofaş'ın aslında grubun en iyi takımı olduğunu, ancak şanssızlıklarla Avrupa Ligi'nde istediği yerde olmadığını yorumladı. Gazete, karşılaşmanın hemen hemen bütün bölümünde Tofaş'ın önde olduğunu ve kusursuz olduğunu belirtti.

Il Gazzettino da, ‘‘Tofaş, Benetton'u ufaladı’’ başlığı ile Benetton'un çok çabuk yıkıldığını, sinirlerin gerildiğini, farkın 11 sayı olduğunu söyledi. Maçı yayınlayan RAI televizyonu da Rivers'a övgüler yağdırarak, ‘‘Maçı tek başına götürüyor’’ yorumunu yaptı.

Yükselme Grubu hakemleri

İKİNCİ Lig Yükselme Grubu'nda 5. hafta maçlarının programı ve maçları yönetecek hakemler şöyle: Cumartesi: 12.00 İzmirspor-Sarıyer: Sabit Hacıömeroğlu (Altay Alsancak); Pazar: 12.00 Diyarbakır-Y.Yozgat: Ali Şahan (Diyarbakır Atatürk), 13.30 Kombassan Konya-Kayseri: N.Kemal Demiroğlu (Konya Atatürk), 13.30 Ç.Dardanel-Ç.Rize: Şahin Taşkınsoy (18 Mart), 13.30 Siirt Jetpa-K.Endüstri: İbrahim Aksoy (Siirt Atatürk)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler