« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tobol'u yener miyiz

Adnan Polat yolculuk öncesi havaalanında teknik direktörü Rijkaard’ın yanına gelerek, maçı kazanıp kazanamayacaklarını sordu. Hollandalı çalıştırıcı bu soruya karşılık, “Bize şans dileyin” cevabını verdi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
DÜN, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçı için Kazakistan seferine çıkan Galatasaray’da, kafilenin en neşeli ismi Başkan Adnan Polat oldu. Havaalanından itibaren herkesle şakalaşan ve espri üstüne espri yapan Polat, yüzleri güldürdü. Zorlu yolculuk öncesi bekleme salonuna gelen Adnan Polat ilk olarak teknik direktör Frank Rijkaard’ın yanına giderek, Hollandalı çalıştırıcıya, “Tobol’u yener miyiz?” diye sordu.

Niye dalgınsın Baros

Ünlü teknik adam da bu soru karşısında gülümseyerek başkana, “Bize bol şans dileyin” diye esprili bir yanıt verdi. Polat’ın ikinci durağı Çek yıldız Milan Baros oldu. Golcü futbolcuya seslenen sarı kırmızılıların başkanı, müzik dinlediği için kendisini duymayan oyuncusunun yanına giderek, “Neden böyle dalgınsın? Bir derdin mi var?” diye laf attı. Bunun üzerine toparlanarak ayağa kalkan Baros, başkanla kucaklaştı.

Polat’ın şakalarından nasibini alan bir başka isim de Sabri’ydi. Bara doğru yönelen Galatasaray Başkanı, hazırlık kampında bir taraftara doğru savurduğu kramponları ile gündeme gelen futbolcusuna dönerek, “Sana ceza veriyorum. Şimdi içeceğim suyun parasını sen ödeyeceksin” deyince çevredekiler kahkahaya boğuldu. Marsilya’ya transferi gerçekleşmediği için moralsiz görünen Servet ile de konuşan başkan, “Artık seni isteseler de vermem. Bana lazımsın. Bir an önce kendini toparla” ifadelerini kullandı.

Arda Turan’a el öptürdü

Son olarak yeni kaptan Arda’yı yanına alan Adnan Polat bu kez kulübün duayenlerinden eski yönetici Oğuz İmregün’ün yanına giderek el öptürdü. İmregün genç yıldıza, “İnşallah erken aldığın kaptanlık görevini geç bırakırsın” diyerek uyarılarda bulundu. Bu sırada kaptanlığı Arda’ya bırakan Ayhan’a da sarılan Polat, “Bunu olgunlukla karşıladığın için çok memnunum. Sen iyi bir profesyonelsin” diyerek futbolcusuna teşekkür etti.

Transfere bugüne dek para harcamadık

Geçen hafta “Transfer defterini kapattık” açıklaması yapan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, dün transferin devam edeceği sinyalini verdi. Teknik direktör Frank Rijkaard’dan en az 1 oyuncu alınması için rapor aldığı öğrenilen Polat, “Transfer yapmayacağız demiştim. Ama Galatasaray’da transfer bitmez” diye konuştu. Sezon başından bu yana Leo Franco, Mustafa Sarp ve Abdul Kader Keita gibi isimleri kadrolarına kattıklarını dile getiren sarı kırmızılı kulübün başkanının, “Bugüne kadar transfer için bir kuruş para çıkmadı cebimizden. Ama bugüne kadar. Yarından itibaren ödemelerimiz başlıyor” demesi gülüşmelere neden oldu.

Lincoln beni çok üzdü

Basın mensupları ile sohbetinde yollarını ayırmaya hazırlandıkları Lincoln’e değinen sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat, “Bunca senelik yöneticilik hayatımda bir futbolcunun hem beni, hem de camiayı bu kadar üzdüğüne şahit olmamıştım. Artık hakkımızı UEFA’da arayacağız” diye konuşarak, Brezilyalı oyuncuya meydan okudu.

KAZAKİSTAN HATIRASI

AVRUPA macerasına bu sezon ilk kez Orta Asya’dan başlayan Galatasaray, 4.5 saati aşkın zorlu bir yolculuğun ardından Kazakistan’a vardı. Sarı kırmızılı futbolcular yolculuk boyunca koltuklarında yatarak uyumayı tercih etti. Maçın oynanacağı Kostanay’a özel uçakla inen kafileyi burada yaklaşık 100 kişilik Türk ve Kazak taraftar grubu karşıladı. Ellerinde Kazakistan ve Türkiye bayraklarıyla Galatasaray takımını karşılayan ve oldukça dostane görüntüler sergileyen taraftarlar, sarı kırmızlı kulübün başkanı Adnan Polat ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Futbolculara çiçek vermek ve fotoğraf çektirmek için de birbirleriyle yarışan futbolseverler, G.Saray’ın dünyaca ünlü teknik direktörü Frank Rijkaard’a büyük ilgi gösterdiler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz