Ege Haberleri

EGE

  TOBB’dan Kestelli’ye VOB desteği geldi

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  21.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.08.2009 - 20:25

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, VOB ile İMKB arasında yaşanan hisse tartışması konusunda VOB Başkanı Işınsu Kestelli’yi sonuna dek desteklediklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “VOB’da hepimizi temsil eden Işınsu Hanım’dır” dedi.

  İZMİR Ticaret Borsası’nın (İTB) düzenlediği 3. Tarımın Yıldızları ve 17. Gazetecilik Yarışmalarının sonucunda başarı kazananlar törenle ödüllerine kavuştu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı ödül töreninin öncesinde İTB yeni meclis salonunu da açıldı. Etkinliklerde İTB’nin kuruluşuna öncülük ettiği İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası’nda (VOB) hissesini arttırması ile ilgili konuşan Hisarcıklıoğlu, “Işınsu Hanim ne diyorsa biz onu destekliyoruz” dedi.
  Kestelli’ye tam destek
  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İTB’nin Türkiye’deki borsacılığa öncülük ettiğini belirterek İzmir’in liderliğe oynayabilecek bir potansiyelinin bulunduğuna dikkat çekti. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) VOB’da hissesini arttırmak istemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Hisarcıklıoğlu, “Taşınma gündeme geldiğinde Işınsu (Kestelli) Hanım’a İTB’nin daha önce başkanlığını yapmış olan Tuğrul (Yemişçi) Bey’in VOB’un kuruluşunu sağladığını ve kolay kolay o işi bırakmayacağını, merak etmemesini söylemiştim. VOB gerçekten füze gibi gidiyor” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, “VOB’da hepimizi temsil eden Işınsu Hanım. Kendisi Yönetim Kurulu Başkanımız. Işınsu Hanım ne diyorsa biz onu destekliyoruz sonuna kadar. Sermaye Piyasası Kurulu Başkanımız da çözüm yolu bulmak için çalışıyor. Kendisi çok değerli akademisyen, çok iyi başkandır. Orta yolu bulacaktır muhakkak” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, İzmir’i lojistik merkezi yapma konusunda da İTO ile birlikte ortak çalışma yürüttüklerini dile getirdi.  İTB ve VOB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise, VOB’un yeni logo ve reklam kampanyası tanıtımına ve 5. yıl kutlamasına İTB ve İzmir’den yoğun katılım olduğunu anlatarak “Sizin de yakından bildiğiniz gibi VOB Birliğimizin ve Borsamızın özverili, ısrarcı ve uzun çalışmaları sonucunda kurulmuştur. VOB bugün, dünya sermaye piyasalarında saygın bir yer edinen, ülkemizin en önemli finans kuruluşlarından biri olmuştur. Bu konuda bize destek verenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kestelli, bilinçli üretimin yaygınlaştırılması, verimlilik ve kalitenin artması amacıyla Tarımın Yıldızları Yarışması’nı düzenlendiklerini belirterek ödül alan üreticileri tebrik etti.
  DHA’dan Arzu Çetik birinci
  Yeni meclis salonunun açılışından sonra gerçekleştirilen ödül törenlerinde üreticiler ve gazeteciler ödüllerine kavuştu. 17. Gazetecilik Yarışması’nda haber dalında birinciliği Doğan Haber Ajansı’ndan Arzu Çetik “Ege bağında ÖTV bozgunu” adlı haberiyle kazanırken, araştırma-inceleme dalı birinciliğini Zaman Gazetesi’nden Ali Rıza Karasu “Gıda fiyatları rekor kırarken tarım birlikleri borç batağında” adlı haberiyle, röportaj dalında birinciliği de İzmir Life Dergisi’nden Duygu Özsüphandağ Yayman “Gazeteci Nihat Paykoç bisküvileri ile geri döndü” adlı röportajıyla kazandı.  35 üreticinin başvurduğu Tarımın Yıldızları Yarışması’nda pamuk üretiminde Aydın Nazilli’den Hilmi Baysal, üzüm üretiminde Manisa Saruhanlı’dan Hüseyin Çokgökmen, incir üretiminde Aydın Nazilli’den Mustafa İzgü ve zeytin üretiminde Çağatay Özcan Kokulu birincilik kazandı.

  AÇILIŞA KİMLER KATILDI

  Yeni meclis salonu açılışına törenlere TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Tuğrul Yemişçi, CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, MHP Milletvekili Oktay Vural, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Deniz Ticaret Odası Başkanı Geza Dologh, İzmir Kalkınma Vakfı Başkanı Yılmaz Temizocak ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı