TOBB’da plaket töreni

Hürriyet Haber
15 Mayıs 2011 - 19:45Son Güncelleme : 15 Mayıs 2011 - 21:32

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 66’ncı genel kurulu için Türkiye’nin dört bir yanından gelen TOBB delegeleri Ankara Sheraton Otel’de buluştu.

Her genel kurul öncesi geleneksel olarak yapılan resepsiyona ilk olarak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek geldi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yönetim kurulunun tam kadro misafirleri karşılaması nedeniyle salon girişinde uzun kuyruk oluştu. Başbakan Yardımcısı Çiçek de tüm yönetim kurulunun elini sıkmasının ardından salona girebildi. Resepsiyona az önce  Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan katıldı.

 

Ali Babacan'ın ardından son katılan bakan ise Devlet Bakanı Zafer Çağlayan oldu. Resepsiyonda TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Halim Mete ile birlikte 10 Oda ve Borsa Başkanın doğum gunu kutlandı 66. yıl pastası ile birlikte doğumgünü pastasıda kesildi. Geceye siyasi partilerden seçim çalışmaları nedeniyle fazla bir ilgi olmadı, Hükümetten 3 bakan katılmakla birlikte CHP ve MHP den üstdüzey katılım olmadı.

 

Bu arada TOBB Genel Kurulu'nda 10. yılını kutlayan Hisarcıklıoğlu yarın bir rekora imza atacak. 10 yıl önce ilk başkan olduğunda 156 delegeyle Anıtkabir'e giden Hisarcıklıoğlu yarın 1356 delegeyle Ata'nın huzuruna çıkacak. Anıtkabirde çektirilen bu toplu fotoğraflar dev posterler şeklinde hazırlanarak TOBB Genel Kurul'unda sergileniyordu. Geçen yılki fotoğrafta 1000 delege yer alırken yarınki fotoğrafa 1356 delege sığacak.

 

Pazar günleri yapılan TOBB Genel Kurul'una Başbakan Erdoğan'ın programına uydurularak pazartesi gününe alındı. Uzun zamandan sonra Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu  ilk kez biraraya gelecek. TOBB Genel Kurul'una MHP lideri Bahçeli'nin katılmayacağı öğrenildi. Yarın yapılacak Genel Kurul'da ilk konuşmayı Erdoğan yapacak ve salondan ayrılacak. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına ise Devlet Bakanı ve Başbaakan yardımcısı Ali Babacan dinleyecek ve ardından cevap verecek.

 

Aysel ALP yazıyor hurriyet.com.tr

Bugün öğlen saatlerinde de TOBB delegeliğinde 10, 20, 30 ve 52’nci yılını dolduranlara plaket verildi. 52’nci yıl plaketini ise İTO Yönetim Kurulu üyesi Nejat Ekrem Basmacı aldı. Genç girişimcilik ödülü plaketini ise Ali Sabancı aldı. TOBB’un ikiz kulelerindeki törenin ardından Cumhurbaşkanı Gül, 81 ilin ticaret ve sanayi odalarının TOBB bahçesine kurduğu fuar alanını gezdi.

TOBB’da plaket töreni

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı