TOBB: Bayramı kana bulayan hesabını verir

Hürriyet Haber
23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye Odalar Borsalar ve Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bayramı kana bulayan, analarımıza gözyaşı döktürenler bu kanın hesabını verirler” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Gaziantep’teki terör saldırısına ilişkin mesajında, dökülen kanların kimsenin yanına kar kalmayacağını ifade ederek şunları kaydetti: “Hakkari’de mayın patlaması sonucu iki askerimizin şehit olduğu, bir askerimizin de yaralandığı haberinin ardından, Gaziantep’te terör örgütü tarafından bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik. Kınamak, lanet yağdırmak gibi sözler dahil, söylenecek her şey anlamını yitirmiştir. Yüzyıllar boyu bu topraklarda kardeşçe, bir yumruk gibi bir arada yaşayan insanları birbirine düşürmek için başvurulan bu aşağılık insanlık dışı terör eylemleri, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki hedefine ulaşamayacaktır. Türk iş dünyası adına, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

TÜSİAD: Terör saldırısını kınıyoruz

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep’te gerçekleşen terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Siyasi parti liderlerimizi ve sivil toplum örgütlerimizi sağduyuyla teröre ve şiddete karşı kenetlenmeye davet ediyoruz. Şiddet, Türkiye’nin istikrarına, milletimizin varlığına ve demokratik değerlerine yöneliktir. Türkiye uzlaşma arayışından vazgeçmeden, özgürlükleri güvence altına alan bir hukuk devleti olarak demokrasisini ve istikrarını güçlendirecektir.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı