Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TOBB Başkanı'nından 'Tabansız' suçlaması

  Ertan KORKMAZ/ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)
  29.08.2006 - 14:20 | Son Güncelleme: 29.08.2006 - 14:20

  Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu’nun, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Formula 1 ödül töreninde ödül vermesiyle ilgili yorumuna sert tepki gösterdi.

  Hisarcıklıoğlu, “Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı, ‘KKTC Cumhurbaşkanı'nın ödül vermesini engellerdim' diyor. Ben de ‘Bu federasyon başkanı herhalde bizim değil' dedim. Ben bir tabansızlık örneği görüyorum. Ödül töreni kağıdının altına bakıyorum imzası var” dedi.

  Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ile gümrük müdürlüğünün açılışına katılan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, konuşmasında gündem dışı konuya değineceğini belirterek, Formula 1 yarışı ödül töreni sonrası yaşanan polemikle ilgili görüşünü dile getirdi.

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu’nun basına yansıyan açıklamalarını sert dille eleştiren Hisarcıklıoğlu, Tahincioğlu’nun ödül töreni programından haberdar olduğunu da hatırlatarak, daha sonra “Haberim yoktu” diye açıklama yapmasını tabansızlık olarak niteleyerek şöyle dedi:

  “Pazar günü uluslararası organizasyonlar açısından dünya birincisi olan Formula 1’i, İstanbul’da çok büyük bir başarıyla gerçekleştirdik. İkinci yılını yapmış olduğumuzu ve cidden Türkiye’nin gurur verici bir hadisesi bu. O yarışları 123 ülke naklen yayınlanıyor, 223 ülkede de izleniyor. Hepinizin bildiği gibi yarışmanın birincisine ödülü KKTC Cumhurbaşkanı sıfatı ile Sayın Mehmet Ali Talat verdi. Bu hepimize gurur veren bir hadisedir. Ödülü Türkiye Cumhuriyeti'nin tanıdığı KKTC Cumhurbaşkanı vermiştir. Bundan hepimizin gurur duyması lazım. Ama bugün basında bir haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı diyor ki, ben buna talihsiz diyeceğim, ‘Benim bu işten haberim yoktu, olsaydı engellerdim. ‘Adında ne var, Türkiye var. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı, ‘KKTC Cumhurbaşkanı'nın ödül vermesini engellerdim' diyor. Ben ‘Bu federasyon başkanı herhalde bizim değil' dedim. Ben bir tabansızlık örneği görüyorum. Ödül töreni kağıdının altına bakıyorum imzası var. Herhalde bakanlık o federasyon başkanı hakkında gerekli işlemi yapacaktır. Türkiye böyle tabansız insanlarla bir yere gidemez.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı