MUĞLA HABERLERİ

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ftso’yu Ziyaret Etti

IHA
08.10.2015 - 16:16Son Güncelleme : 08.10.2015 - 16:17

HİSARCIKLIOĞLU, FTSO'YU ZİYARET ETTİ

IHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
FTSO Başkanı Akif Arıcan ve Meclis Başkanı Osman Çıralı’da ilçede yürütülen projeler hakkında bilgi aldı.
Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, dünya klasmanında bir şehir olan Fethiye’nin, oda olarak ta aynı klasmanda hizmet verdiğini belirterek, “Fethiye vermiş olduğu hizmetler noktasında dünya klasmanında hizmet vermektedir. FTSO bütün dünyadaki odalar arasında, odaların vermiş olduğu hizmet standartları yıldızlama sisteminde 5 yıldızlı hizmet veren bir odamız. Fethiyeliler bununla gurur duymalı. FTSO’nun üyelerine vermiş olduğu hizmet standardı ve kalitesi itibariyle baktığımız zaman Paris, Londra, Berlin Ticaret Odalarıyla aynı standartta ve aynı hizmet kalitesiyle hizmet verdiğinin somut göstergesi. Bugün Fethiye turizm açısından, Türkiye açısından dünya açısından çok önemli. Bu hizmet kalitesi standardını yani 5 yıldızlı olmayı Fethiye zaten hak ediyordu. Odamızda bunu gerçekleştiriyor” dedi.
FTSO Başkanı Akif Arıcan ile birçok konuda birlikte çalıştıklarına değinen Hisarcıklıoğlu, “FTSO müthiş işler yapıyor. Proje fabrikası gibi çalışıyor. Odamız proje birimi kurmuş. Bugün birçok ilde olmayan proje birimi FTSO’da var. Kalkınma ajansıyla beraber proje yapıyorlar. AB fonlu projelere müracaat ediyorlar. Bu FTSO ve 365 odalar ve borsalarına yakışır bir hizmet standardı. MELİG projesinde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)’la beraber çalıştılar. Mesleği olmayan veya meslek sahibi olmak isteyen kardeşlerimize kariyer.com web sitesini kurarak eleman arayan ve iş arayanı birleştiren bir portal çıkartmışlardır. Ve bu kategoride de ödül almışlardır. Kendilerini kutluyorum” diye konuştu.
Babadağ’ın Türkiye için çok önemli olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu Babadağ Yamaç Paraşüt projesi bittiği takdirde Türkiye, Fethiye ve FTSO’nun kazanacağını söyledi. Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalnız burada bu işi biraz geciktirdiniz. Çünkü biz iş adamıyız. Bürokraside olacak işler bizde olmaz. İşi bir an önce nihayetlendirmek lazım. Para yoksa paranın olmadığında Türkiye’nin finansal modelleri var. O kapsamda bu işinizi bir an önce bitirmeniz lazım. Fakülte kararı da çıkmış adım adım üniversite hedefine doğru gidiyorsunuz. Muğla’daki ikinci üniversite olacak. Hedef koymadan başarıya ulaşmak mümkün değil. Siz hayal etmişsiniz hedefi de koymuşsunuz. Bu doğrultuda çalışıyorsunuz. Buradaki bütün mesele birlik ve beraberliğinizi bozmayın. Ama bu şu demek değil; Hepimiz aynı düşüneceğiz. En yanlış olan konu bu! Allah hepimizi ayrı yaratmış. Ayrı düşüneceğiz, ortak akılda birleşeceğiz. Hep beraber istişare edeceğiz. Fethiye’yi bir kademe daha yükseğe çıkartabilmek için kruvaziyer limanı Ticaret ve sanayi odamızın girişimiyle başlatıldı. Bir an önce bunu sonuçlandırıp başlanması lazım”
İç piyasadaki sıkıntıların Türkiye genelinde olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Seçimden sonra kurulacak yeni bir hükümetle oturup bunları konuşup bir an önce önümüzün açılacağına da inanıyorum. Tüm Türkiye’deki tüccarlar ve sanayiciler olarak hepimiz ortak şikayeti karşılıksız çeklerin miktarının artmış olması. Buna alternatif ve rol model olacak bir model geliştirdik. Kare kodlu çek. Piyasada normal çekin yanında ilave kare kodlu çek var. Eğer kare kodlu çek talep edersek, bir müşteriden çekle alışveriş yapılmak istenildiği zaman tüm öz geçmişi görülecek. Borcunu öder mi ödemez mi? Borcuna sadık mı değil mi? Hepsini göreceğiz” şeklinde konuştu.
Hisarcıklıoğlu son olarak 1 kadın meclis üyesi bulunan FTSO’da kadın meclis üye sayısının arttırılması gerektiğine işaret ederek: “Ne kadar çok kadın girişimci meclis üyesi yaparsak Fethiye’deki genç kızlarımıza rol model olacaklar. O zaman Fethiye’nin zenginliğini bir kat daha arttırmış olacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu, Arıcan ve Çıralı’ya TOBB tarafından derlenerek hazırlanan "Dede Korkut Hikayeleri" kitabını hediye etti. Arıcan’da, Hisarcıkıoğlu’na "Yörük kadını" maketi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ftso’yu Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ftso’yu Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı