Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tnjeviç'in yüzü gülüyor

Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesi hazırlıklarına start veren (A) Milli Basketbol Takımı'nda antrenör Bogdan Tanjevic, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un dönüşünden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME


Tanjevic, yaptığı açıklamada, Hidayet ve Mehmet'in dönüşünün takımı etkileyeceğini belirterek, “Fizik olarak hiçbir problemleri yok. Onları görmekten mutluyum. İyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini umuyorum. Onlarla beraber geçen seneden daha iyi bir takım olacağız. Tabii ki kamuoyunun takımdan beklentileri bize de yansıyor. O yüzden iyi çalışmalıyız. Özellikle sakatlık olmaması için iyi çalışacağız” diye konuştu.

Çalışmalarını bugün başladıkları gibi sürdürebilmelerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Tanjevic, “İki gün burada kaldıktan sonra İtalya'ya gideceğiz. Kondisyonumuzu orada güçlendirip, taktik ve teknik gelişimimizi sağlamaya çalışacağız. İyi takımlara karşı da bir turnuva oynayacağız” derken, İstanbul'da Avustralya ile yapacakları 2 özel karşılaşmaya basketbol severleri davet etti.

HARUN: “HEDEF OLİMPİYAT VİZESİ”

(A) Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Avrupa Şampiyonası Finalleri'nden Olimpiyat vizesi almak istediklerini söyledi. Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde güçlü takımlara karşı çok zorlu karşılaşmalar yapacaklarını kaydeden Harun Erdenay, “Ama bizim hedefimiz de büyük. Biz Olimpiyat vizesini elde etmek istiyoruz. Bu da ilk 3'ün içinde olmak demek. Hedefimiz ilk üç ve takımımız bunu başaracak güçte” dedi.

Ayrıca, Mehmet ve Hidayet'in takıma dönüşüne de değinen Harun Erdenay, “Onları aramızda görmekten dolayı çok sevinçliyiz. Dünya Şampiyonası'na gelememişlerdi. Şimdi takımımız tam kadro. Sakatlığımız yok. Sadece İbrahim'in bir rahatsızlığı var ve o da 2-3 gün içinde geçecek bir şey” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz