TMSF'ye McKinsey danışmanlık yapacak

Hürriyet Haber
13.12.2001 - 15:38 | Son Güncelleme:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), danışmanlık kuruluşu McKinsey ile sözleşme imzaladı.

TMSF`den yapılan açıklamaya göre, Fon bünyesinde bulunan Tahsilat, İştirakler ve Gayrimenkuller Daireleri`nin reorganizasyonu ile etkinlik ve verimliliğin artırılmasına yönelik olarak danışmanlık hizmetinin alınması kararlaştırıldı.

Hedef ve strateji seçeneklerinin belirlenmesini içeren danışmanlık hizmeti projesi için Türkiye`de ofisi bulunan 6 uluslararası kuruluştan teklif istendi. Tekliflerini veren 3 kuruluştan McKinsey`nin teklifi içerik, ücret ve süre açısından Fon Yönetim Kurulu`nca uygun görülürken anılan danışmanlık kuruluşu ile bugün sözleşme imzalandı.

Fon`a devredilen bankaların tahsili gecikmiş alacakları ile iştirak ve gayrimenkulleri, Fon bünyesinde oluşturulan Tahsilat, İştirakler ve Gayrimenkuller Daireleri tarafından yönetiliyor.

Ancak şu ana kadar Fon`a intikal eden pek çok sayıda bireysel ve kurumsal tahsili gecikmiş alacak ile iştirak ve gayrimenkul bulunuyor.

Açıklamada, ``Bu varlıkların en rasyonel ve Fon`a en çok gelir sağlayıcı bir biçimde yönetilmesi, tasfiyesi, tahsili veya satışı gerekmektedir`` denildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı