TMSF:Yasa onaylansın Star'ı hemen satacağız

Ankara
20.03.2005 - 15:18 | Son Güncelleme:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, ulusal radyo ve televizyonlardaki yabancı sermayenin payını yeniden düzenleyen yasanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanmasının hemen ardından Star Grubu'ndan devir alınan medya varlıklarının satış duyurularını peş peşe çıkaracaklarını söyledi.

CNN Türk'te Finans Analiz programına katılan Ertürk, TMSF'nin elindeki medya varlıklarının kendilerini en çok rahatsız eden varlıklar olduğunu belirterek

900 MİLYON DOLAR GELİR
Ertürk, son bir yılda yapılan tahsilat toplamının yaklaşık 900 milyon dolar olduğunu, satışlardan milyar dolarla ifade edilen ciddi bir gelir, yabancı sermayenin girişini beklediklerini söyledi. TMSF olarak 6.2 milyar dolar tahsilat beklentileri olduğunu belirten Ertürk, “36 milyar dolar gibi bir yük kalır demiştik. Performansın artması ve olumlu bir konjonktürde yapacağımız satışların daha yüksek tahsilat beklentimizi destekliyor. Bu 36 milyar doları 2-3 milyar dolar daha indirebilme imkanımız var” diye konuştu.
, medya şirketlerini atadıkları yönetim kurulunun yönettiğini, yönetimine hatta politikalarına bile karışmadıklarını belirtti.

Ertürk, yasanın Sezer tarafından imzalanması ardından süreci hızlandıracaklarını bildirdi.

Ertürk, kanunun kesinleşmesinden hemen sonra 1 hafta-10 günlük bir süre içinde Star Grubu'ndan devir alınan medya varlıklarının satış duyurularını peş peşe çıkacaklarını söyledi.

"SABAH GRUBU İÇİN KİRACI İLE ANLAŞMAYI UMUT EDİYORUZ"

Ertürk, Sabah Grubu'nun kiracılarına satışı konusunda görüşmelere başlandığını, çok yakın bir süre içinde sonuçlanacağını kaydederek, ”Kiracı ile anlaşmayı umut ediyoruz. Anlaşamaz isek yasal yetkiler belli. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı