TMSF Türk Ticaret Bankası paylarını satışa çıkardı

ANKA
05 Ekim 2007 - 15:23Son Güncelleme : 05 Ekim 2007 - 15:23

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 8 adet finans şirketinin ticari ve iktisadi bütünlüğü ile tasfiye halindeki Türk Ticaret Bankası ve İzmir Enternasyonal Otelcilik AŞ’nin iştirak paylarını satışa çıkardı.

TMSF, İzmir Hilton Oteli'nin sahibi olan İzmir Enternasyonal Otelcilik A.Ş’deki yüzde 5 oranındaki iştirak payı için davet ve pazarlık yöntemi ile 17 Ekim’e kadar teklif alacak. C grubu olan 60 bin adet hissenin nominal değeri 6 bin YTL, ödenmiş sermayesi 120 bin YTL olarak belirlendi.

Tasfiye halinde Türk Ticaret Bankası AŞ’nin yüzde 25 oranında iştirak ettiği “Alamsaş Alarko Ağır Makine Sanayii AŞ”deki hissesi ise 3 milyon 200 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Ayrıca; Çumitaş Çukurova Makine İmalat ve Ticaret AŞ, Merkez Bankası, İş Bankası, Halk Bankası AŞ, Takasbank İMKB Takas ve Saklama Bank, Tüstaş Sınai Tesisler AŞ olmak üzere 6 iştirakte bulunan hisseleri, teklif alma yöntemiyle satılacak.

İHALELER 12-13 KASIM’DA YAPILACAK

Satışa çıkarılan ticari ve iktisadi bütünlükler arasında yer alan K Finansal Kiralama AŞ, İmar Finansal Kiralama AŞ, Eti Finansal Kiralama AŞ, Era Finansal Kiralama AŞ, EGS Finansal Kiralama AŞ 12 Kasım’da, Ulus Factoring AŞ, Era Finans Factoring Hizmetleri AŞ ve D Factoring AŞ ise 13 Kasım’da ihaleye çıkacak. Teminat belgesinin ve şartnamede belirtilen idari zarflarla verilecek diğer belgelerin, satış komisyonuna 8 Kasım’da teslim edilmesi gerekiyor. Kurul’un ihaleye pazarlık yöntemi ile devam etme kararı alması durumunda ise pazarlık ihalesi 16 Kasım’da yapılacak.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı