Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TMOK'tan onur gecesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk sporuna hizmet verenler ödüllerini önceki gece Olimpiyatevi'nde düzenlenen törenle aldılar. Türkiye Futboll Vakfı, Uluslararası Fair Play Konseyi Kutlama Mektubu ödülüne layık görüldü...

TÜRKİYE Milli Olimpiyat Komitesi'ne Üyelik Kabul Töreni, Türk Sporuna Hizmet Ödül Töreni, Avrupa Fair Play Birliği Ödül Töreni, Uluslararası Fair Play Konseyi Ödül Töreni dün Olimpiyatevi'nde yapıldı.

Türk Sporuna Hizmet Ödüllerini şu isimler aldı: Sporcular: İsmail Akçay, Gazanfer Bilge, Mustafa Dağıstanlı, Fikret Kırcan, Antrenörler: Armağan Asena, Sahir Gürkan, Hayati Ozgan, Hakemler: Afif Kayalı, Hüsamettin Topuzoğlu, Haluk Tuncay, Yöneticiler: Vahit Çolakoğlu, Halim Çorbalı. Fikret Kırcan ile Hayati Ozgan rahatsızlıkları, Armağan Asena da ABD'de oluşu nedeniyle törene katılamadılar.

TÜRKİYE FUTBOL VAKFINA ÖDÜL

Uluslararası Fair Play Konseyi, Türkiye Futbol Vakfı ile Göztepeli futbolcu Aykut Canik'i Kutlama Mektubu ile ödüllendirdi. Stadyum Dergisi ile tüm futbol seyircisini devamlı olarak Fair Play'e uyma çağrısı yapan Türkiye Futbol Vakfı'nın bu destek ödülünü Başkan Sema Küçüksöz ile Genel Sekreter Turgay Şeren aldı. Avrupa Fair Play Birliği Ödülü, Tanıtım Dalı'nda Manş'ı ilk geçen Türk yüzücüsü olması ve yaşamı boyunca spora, sporcuya ve Fair Play'e destek vermesi nedeniyle Doğan Şahin'e verildi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 40 yeni üyesi dün madalya ve rozetlerini alıp, yemin ettiler.