« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TMOK Kütüphanesi'ne, Fair Play Büyük Ödülü

Frankfurt'ta toplanan Avrupa Fair Play Birliği'nin (EFPM) 13. Seminer ve Genel Kurulu'nun yanı sıra, EFPM Büyük Jürisi 2006 yılı Fair Play ödüllerini kazananları belirledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

EFPM Büyük Jürisi, kuruluşu 1974'den bu yana Türk Spor Vakfı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) destekleri ile büyüyen ve Türkiye'nin tek olimpik ve spor kütüphanesi olan, 10 bin kitap, Olimpik CD ve dokümanlarla her yıl 10 bine yakın öğrenci, öğretmen ve araştırmacıya karşılıksız hizmet veren, aynı zamanda geleceğin Türk Spor Müzesi'ni hazırlayan Olimpiyatevi'ndeki TMOK Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi'ni EFPM 2006 büyük ödülüne değer bularak, Fair Play Onur Plaketi ve Diploması ile ödüllendirdi.

"TÜRKİYE ADINA GURURLUYUZ"

Frankfurt'taki kongreye katılan TMOK Başkanı Togay Bayatlı, Fair Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar ve Türkiye Fair Play Delegesi Murat Özbay birlikte bir basın açıklaması yaptılar. Açıklama şöyle:
"Ülkemiz Türkiye adına gururluyuz. Bu kütüphanenin kurulmasında, yücelmesinde emeği geçen merhum TMOK Başkanları, Burhan Felek,Turgut Atakol ve Sinan Erdem ileTürk Spor Vakfı'nın üyesi Haluk San'ı rahmetle anarken, Türk Spor Vakfı Başkanı Jerfi Fıratlı'ya ve Cem Atabeyoğlu'na saygılar sunuyoruz. Özellikle son dört yılda büyük gelişme gösteren, üniversitelerin spor yüksek okullarına 50 bin kitap gönderen TMOK Olimpik ve Spor Kütüphanesi bu ödülle dünya spor kütüphaneleri arasında yer almış oldu. Bu gelişme hızlanarak sürecektir."

EFPM ödül töreni önümüzdeki aylarda Olimpiyatevi'nde yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz