ADIYAMAN HABERLERİ

TMO Şube Müdürü Göreve Başladı

IHA
23 Temmuz 2015 - 13:38Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 13:39

ADIYAMAN TMO ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ATANAN SERKAN YENAL, İLK OLARAK VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ

IHA

Adıyaman’da, Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) bağlı Ajans Amirliği Adıyaman Şube Müdürlüğü kurularak, Müdürlüğe Serkan Yenal atandı.
2004 yılında bu yana Şanlıurfa iline bağlı TMO Ajans amirliği iken Adıyaman’ın gerek üretim gerekse tarımsal ticaret potansiyelinin yüksek olması nedeniyle Malatya, Elazığ, Kahta, Besni Ajans Amirliklerinin bağlanması ve Tunceli ilinin Adıyaman hinterlandına alınması sonucu Şube Müdürlüğüne dönüşen Adıyaman Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğüne Dr. Serkan Yenal atandı.
TMO Şube Müdürü Dr. Serkan Yenal, göreve başladığı ilk gün Vali Mahmut Demirtaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette, TMO Ajans Müdürlüğü iken Şube Müdürlüğü statüsüne dönüştürülen Adıyaman TMO Şube Müdürlüğü teşkilatının görev ve çalışma alanları üzerinde durularak, mevcut durum hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Vali Mahmut Demirtaş, TMO Şube Müdürlüğüne atanan Dr. Serkan Yanal’ı tebrik ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Ziyarette Adıyaman’daki hububat alımlarıyla ilgili Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi veren TMO Şube Müdürü Dr. Yenal, “21 Temmuz itibari ile Adıyaman il genelinde 13 Bin 327 ton arpa, 25 Bin 903 ton buğday olmak üzere toplam 39 Bin 230 ton hububat alımı gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda çiftçilerimize 29 Milyon 326 Bin 85 TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Alım yoğun bir şekilde devam etmektedir. TMO buğday alımlarında 2011 yılından itibaren fiziksel analiz yanında kimyasal analiz (protein) sistemini uygulamaya koyarak, protein oranı yüksek olan buğdaya daha yüksek fiyat vermektedir. Bu suretle ülkemizde üretilen buğdayın daha kaliteli olması sağlanmaktadır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden TMO Şube Müdürü Göreve Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TMO Şube Müdürü Göreve Başladı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı