BAYBURT HABERLERİ

TMO Bayburt’ta Hububat Alımına Başladı

IHA
13.08.2015 - 12:17Son Güncelleme :

HUBUBAT ALIMI BAŞLADI

IHA

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2015 yılı hububat alımlarına başladı.
Arpalı Beldesinde bulunan geçici alım merkezi 10.08.2015 tarihinden itibaren 1 ay süreyle Bayburt çiftçisine hizmet verecek. TMO Bayburt alım merkezi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Aydoğan ile Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe tarafından ziyaret edildi. Ziyarette TMO Erzurum Bölge Müdürlüğünden görevlendirilen personeller tarafından alımlarla ilgili bilgi verilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Aydoğan yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olan TMO’nun Bayburt’ta ofis açmasının ve alıma başlamasının çok önemli olduğunu, serbest piyasa dengesi için ofisin önemli bir görev ifa ettiğini, çiftçilerimizin alımlar esnasında mağduriyet yaşamaması için gerekli yardımın ve teknik desteğin gerek ofis görevlilerince gerekse Bayburt Ziraat Odası tarafından sağlandığını, çiftçilerimizin randevu almadan ürün götürmemeleri gerektiğini" ifade etti.
Bayburt Ziraat Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe yaptığı değerlendirmede, "2015 yılı için geçici alım merkezinin bir takım sorunlar nedeniyle Arpalı Beldesinde hizmet vereceğini, önümüzdeki yıllarda önceden olduğu gibi İl Merkezinde alımlara devam edileceğini, ofise çiftçilerimiz tarafından yoğun ilgi olduğunu, buğdayın yanı sıra arpa, çavdar alımları ve ayrıca yemlik alımlarında yapılacağını, ofis personeline teşekkür ettiğini" belirtti.
Ofise ürün vermek isteyen çiftçiler güncel ÇKS bilgileri ile randevu alması gerekmekte olup, randevular TMO’nun http://randevu.tmo.gov.tr/tmoHars/ internet sayfası üzerinden çiftçiler tarafından alınabileceği gibi, Bayburt Ziraat Odasına başvurularak da alınabilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden TMO Bayburt’ta Hububat Alımına Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TMO Bayburt’ta Hububat Alımına Başladı haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:03
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı