İSTANBUL HABERLERİ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Koramaz" Bu referandum ile kıdem tazminatlarımıza el konulup kazınılmış haklarımız ellerimizden alınacak"

DHA
01.05.2017 - 16:47Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

DHA

Özgür ALTUNCU - Hakime TORUN /İSTANBUL,(DHA) Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamalarında konuşan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, kıdem tazminatlarının fona aktarılacak olmasına ilişkin, "Bu referandum ile kıdem tazminatlarımıza, el konulacak. Kazanılmış haklarımız elimizden alınacak. Sendikaların işlevsizleştirilmesi var, bizim gibi meslek kuruluşlarının etkisizleştirilmesi var. Doğal alanlarımızın, yer altı, yer üstü zenginliklerini varlık fonu adı altında sermaye kesimlerine, bize küfür edenlere peşkeş çekilmesi var. Referandum sonucunda faşizm var. 'Hayır' tutumumun devamı için burada toplanmamız çok önemli" dedi. 

Bakırköy'deki 1 Mayıs kutlamalarında konuşan 1 Mayıs komitesinden TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, "Bugün burada ülkemizde demokrasinin, laikliğin cumhuriyetin emeğimizin doğanın katledilmesine 'hayır' demek için toplandık. Ülkemizin kan gölüne çevrilmesine, kamuda, okullarda, üniversitelerde yaşanan hukuk dışı kıyımlara 'hayır' demek için toplandık. Gazetecilerin, milletvekillerinin tutuklanmasına seçilmiş belediye başkalarının görevden alınmasına yerine kayyum atanmasına sürekli OHAL'e, baskıya şiddete 'hayır' demek için buradayız" diye konuştu.


 

"BU REFERANDUM İLE KIDEM TAZMİNATLARIMIZA, EL KONULUP KAZANILMIŞ HAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINACAK" 

16 Nisan referandumuna değinen Emin Koramaz, "Bu 1 Mayıs'ın 16 Nisan'da yapılan referandumun ardı sıra gelmesi önemli ve  önemli bir anlam taşımaktadır. 'Hayır' tutumlarımızın devamı niteliğidir. Bu referandum ile kıdem tazminatlarımıza el konulacak. Kazanılmış haklarımız elimizden alınacak. Sendikaların işlevsizleştirilmesi var, bizim gibi meslek kuruluşlarının etkisizleştirilmesi var. Doğal alanlarımızın, yer altı, yer üstü zenginliklerini varlık fonu adı altında sermaye kesimlerine, bize küfür edenlere peşkeş çekilmesi var. Parlamentonun işlevsizleştirilmesi, yargının tamamen denetim altına alınması, ülke kaynaklarının yönetiminin ve geleceği belirleyen kararların tek bir kişiye teslim edilmek istenmesi var. Bu referandum sonucunda faşizm var. 'Hayır' tutumumun devamı için burada toplanmamız çok önemli" ifadelerini kullandı.  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Koramaz" Bu referandum ile kıdem tazminatlarımıza el konulup kazınılmış haklarımız ellerimizden alınacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Koramaz" Bu referandum ile kıdem tazminatlarımıza el konulup kazınılmış haklarımız ellerimizden alınacak" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı