SAMSUN HABERLERİ

TMMOB ile ilgili düzenleme

AA / Fatma Kalay
17.01.2015 - 15:11Son Güncelleme : 17.01.2015 - 15:12

- ÇMO Başkanı Bozoğlu: "Biz ülkemizin gelişmesini kalkınmasını, yatırımların yapılmasını istiyoruz ama bunların bilimle teknikle ve hukukla olmasını istiyoruz"

AA / Fatma Kalay

SAMSUN (AA) - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Başkanı Baran Bozoğlu, "Biz ülkemizin gelişmesini kalkınmasını, yatırımların yapılmasını istiyoruz ama bunların bilimle teknikle ve hukukla olmasını istiyoruz" dedi.

Bozoğlu, ÇMO Samsun Şubesi yeni hizmet binası açılışında, ÇMO'nun gittikçe büyüdüğünü, ülke genelinde 18 birimle hizmet ettiklerini söyledi.

Hükümetin, TMMOB'ye dair çeşitli yasal düzenlemeleri olduğunu hatırlatan Bozoğlu, şunları konuştu:

"Meslek odalarının söylediği sözlerin kamuoyunda yankı bulması engellenmeye çalışılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kendisinin şubesi gibi odaları ifade etmeye çalışıyor. Buna rağmen bu TMMOB yasasına rağmen direnerek gittikçe büyüyerek, güçlenerek ve akıntıya karşı kürek çekerek mücadele ediyoruz. Kamuoyunu bilimsel bilgiyle buluşturmaya devam ediyoruz."

ÇMO olarak Türkiye'nin her tarafında yaşanan problemlere dair mücadele etmeye, kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecelerini vurgulayan Bozoğlu, "Biz ülkemizin gelişmesini kalkınmasını, yatırımların yapılmasını istiyoruz ama bunların bilimle teknikle ve hukukla olmasını istiyoruz. Bunu yapmak mümkündür" ifadelerini kullandı.

Kalkınırken ve gelişirken çevreyi korumanın mümkün olduğunu aktaran Bozoğlu, "Yeter ki rant ve tavan politikaları üzerinden değil, halkın yararı üzerinden çalışmalar yapılsın. Biz de bu konuda çalışmalarımızı toplumla paylaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bozoğlu daha sonra ÇMO Samsun Şubesi kurucu başkanı Gülfem Bakan ve ÇMO Samsun Şube Başkanı Sema Arıman ile odanın açılışını gerçekleştirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden TMMOB ile ilgili düzenleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TMMOB ile ilgili düzenleme haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı