BARTIN HABERLERİ

Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: “Terörizm İle Doğu Türkistan Davası Bir Arada Olamaz”

IHA
03.08.2015 - 17:05 |Son Güncelleme :

TKÜUGD GENEL BAŞKANI GÜNGÖR YAVUZASLAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÇİN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

IHA

Bartın GazetecilerDerneği Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin ziyaretini ve ziyaretle ilgili yapılan yorumları değerlendirdi.
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin ziyaretinin ardından yaşanan gelişmeleri İHA muhabirine değerlendirdi.
Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar ile ilgili ciddi bir bilgi kirliliği olduğunu kaydeden Yavuzaslan’’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyareti kapsamında yaptığı değerlendirmelerde terörist faaliyete karşı olduğunu açıklamış bunu da DEAŞ (IŞID) örneğini vererek belirtmiştir. Türkiye tarihsel gelişmesinde her dönemde haklı Doğu Türkistan davasının en büyük destekçisi olmuştur. Ziyaret dikkatlice incelendiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinde Çin ve Türkiye arasında gerilime neden olan Uygur Türkleri konusundaki tutumunda geri adım atmamıştır. Bunun yanında terörizm mücadele eden bir ülkenin devlet başkanı olarak terörist faaliyetlere karşı net tavır almıştır. Medyada yazılan haber ve yorumlara bakıldığında bazen kişiler adeta Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sırasında oda da bulunuyormuş gibi fikirler ve görüşler beyan etmektedir. Başta Doğu Türkistan davası olmak üzere Türkiye’nin Asya’daki faaliyetlerine bu tür medya yayınlarının gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: “Terörizm İle Doğu Türkistan Davası Bir Arada Olamaz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tküugd Genel Başkanı Yavuzaslan: “Terörizm İle Doğu Türkistan Davası Bir Arada Olamaz” haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:30
 • Güneş
  08:03
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı