BARTIN HABERLERİ

Tküugd Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan; "Paşayev’den Kerkük’e Selam Var"

IHA
28.07.2015 - 16:24Son Güncelleme :

YAVUZASLAN PAŞAYEV'E KALEMİN AYDINLIĞINDA BİR ÖMÜR İSİMLİ KİTABINI HEDİYE ETTİ

IHA

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Azerbaycan’da Prof. Dr. Gazanfer Paşayev ile bir araya geldi. Paşayev ziyarette Irak Türkmeneli ve Kerkük ile ilgili çalışmalarını değerlendirdi.
Paşayev, “Hep kendime sorarım Irak Türkmenlerine bu sevgim nereden gelir. İşte bizim sevgimiz kardeşin kardeşe duyduğu o derin sevgidir. Yine Türkmen hoyratlarında Azerbaycan’ın izlerini buluruz. Yine Dede Korkut dilini araştırdığımızda Türkmeneli’nin izlerini buluruz. Dede Korkut dili çoğu Kafkas Türkmenlerinin dilidir. Kitab-ı Dede Korkut dili Irak Türkmenlerinde de var. Bende Irak’ta bulunduğum yıllarda Türkmen dilini, medeniyetini yakından inceledim ve birçok eser hazırladım” dedi.
Paşayev Irak Türkmenlerinin varlığının Türk Dünyası için hayati önem taşıdığının da altını çizdi. Yavuzaslan’ın Prof. Dr. Gazanfer Paşayev görüşmesinde Milletvekili Ganira Paşayeva’da bulundu. Ziyaretin sonunda Güngör Yavuzaslan Prof.Dr.Gazanfer Paşayev’a ’Kalemin Aydınlığında Bir Ömür’ adlı kitabını hediye ederken, Paşayev Irak Türkmen Nağılları adlı eserini Yavuzaslan’a hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Tküugd Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan; "Paşayev’den Kerkük’e Selam Var" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tküugd Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan; "Paşayev’den Kerkük’e Selam Var" haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı