MALATYA HABERLERİ

TKDK’dan Malatya’ya 31 Milyon Liralık Yatırım

IHA
05.10.2015 - 13:58Son Güncelleme :

TKDK YATIRIM SÖZLEŞMESİ İMZALAMAYA DEVAM EDİYOR.

IHA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Malatya’da 31 milyon TL tutarında yatırımın gerçekleşmesini öngören sözleşme imzalandı.
TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü tarafından 14. başvuru çağrı dönemi için yatırım tutarı 31 milyon TL olan 15 yeni yatırım sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeler ile Malatya’da yapılacak olan 13 adet süt üretim çiftliği, 1 adet süt işleme tesisi ve 1 adet kırmızı et kesimhanesi yatırımına destek verilmiş olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Malatya İl Koordinatörlüğü, Malatya’mıza kazandıracağımız 13 adet yeni süt üretim tesisi ile yatırımları devam eden süt işleme tesisleri için de ham madde sağlamış olacağız. 14.çağrı toplu sözleşme töreni için İl Koordinatörümüz Mehmet Hanifi Dere ve ilgili uzmanlarca bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme toplantısı kapsamında faydalanıcıların uygulamada karşılaşacağı sorunlar ve çözüm yolları anlatıldı” ifadelerine yer verildi.
“EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
TKDK Malatya İl Koordinatörü Mehmet Hanifi Dere ise 14. başvuru çağrı döneminde kuruma ulaşan toplam 16 proje’den 15’nin onaylandığını ifade etti. Projelerin Malatya ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirten Dere, "Bu 15 projenin toplam yatırım tutarı yaklaşık 31 milyon TL, projelere ödenmesi planlanan hibe tutarının ise yaklaşık 20 milyon TL’yi bulması bekleniyor. Kurumumuz destekleri ile Malatya genelinde yeni yatırımlar gerçekleşiyor. Desteklerimiz il ekonomisinin bütününe pozitif etki oluşturuyor. Sözleşme imzaladığımız süt üretim çiftlikleri ile yatırım düşünen süt işleme tesisleri ve süt toplama merkezleri için de altyapı oluşturmuş olacağız. Bu yatırımlar Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden TKDK’dan Malatya’ya 31 Milyon Liralık Yatırım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TKDK’dan Malatya’ya 31 Milyon Liralık Yatırım haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı