VAN HABERLERİ

TKDK’dan ’İşletmelerin Sürdürülebilirliği’ Eğitimi

IHA
02.09.2015 - 17:05Son Güncelleme :

TKDK'DAN ARICILARA İŞLETMELERİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ EĞİTİMİ

IHA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörlüğü tarafından “İşletmelerin Sürdürülebilirliği Kapsamında Bal Üreticiliği” eğitimi düzenlendi.
Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) düzenlenen programa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, gıda tarım ve hayvancılık ilçe müdürleri, arıcılar ve bal üreticileri birlik başkanları ve üyeleri, faydalanıcılar ve vatandaşlar katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner’in açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan TKDK Van İl Koordinatörü İbrahim Başak, bölge şartları nedeniyle kırsal kalkınmanın olmazsa olmazının modern tarımsal işletmelerin ve modern bal üreten işletmeler olduğunu söyledi. TKDK’dan hibe desteği alarak kurulmuş veya modernize edilmiş olan işletmelerin 5 yıl boyunca faaliyetlerini sürdürmeleri, hem kurum ile yapılan sözleşme gereği hem de desteklerin ilgili sektörde planlanan hedeflere ulaşmasında ekonomiye katkı sağlamaları için gerekli olduğunu dile getiren Başak, “Bu nedenle, desteklenen işletmelerin sürdürülebilirliği 5 yıl süresince takip edilmektedir. Bu kapsamda hibe desteği almış veya alacak olan işletmelerin sürdürülebilirliğine katkı sağlaması amacıyla ilki bugün düzenlenen ‘arıcılık’ olmak üzere destek verilen diğer sektörlere de sürdürülebilirlik eğitimleri verilecektir’’ dedi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cengiz Erkan tarafından verilen ‘Bal Üreticileri İçin Gerçekleştirilen İşletmelerin Sürdürülebilirliği Eğitimi’ ile devam eden program, üreticilerin sorun ve çözüm önerilerinin dinlenmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden TKDK’dan ’İşletmelerin Sürdürülebilirliği’ Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TKDK’dan ’İşletmelerin Sürdürülebilirliği’ Eğitimi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı