GİRESUN HABERLERİ

TKDK Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine De Destek Verecek

IHA
22.01.2016 - 15:13Son Güncelleme :

IPART 2 PROGRAM KAPSAMINDA YENİLENEBİLİRE NERJİYE DESTEK

IHA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPART I programında desteklenen sektörler arasına bu dönem IPARD II Programı ile birlikte yenilenebilir enerji sektörünü de kapsam içerisine aldı.
2020 yılına kadar uygulanacak olan IPARD II Programının ilk başvuru çağrı ilanına 18 Aralık 2015 tarihinde çıktıklarını dile getiren TKDK Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, ‘’Yeni dönemde destekleyeceğimiz yeni sektörlerle Giresun’a daha çok yatırım kazandırmayı hedefliyoruz. IPARD I Programı kapsamında ilimizde kırsal turizm öne çıkan yatırımlar arasında yer alıyordu. IPARD II Programı kapsamında ise, ilimiz açısından bu sektörün yanında yenilenebilir enerji sektörünü görmekteyiz. Vatandaşlarımız elektriği, elektrik dağıtım şirketlerine satarak kar elde etmek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapabilirler. TKDK olarak, hidrolik enerji hariç olmak üzere; biokütle, güneş ve jeotermal enerji tesislerine destek veriyoruz’’ dedi.
Yenilenebilir enerji yatırımlarının il açısından avantaj olabileceğine belirten Kurşun, ‘’İlimizin güneş enerji santralleri konusunda, özellikle Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra ilçelerinde potansiyeli mevcut. Yerel idarelerin, ilgili kaymakamlıkların, özel sektörlerin, STK’ların konuya olan ilgisi Kurumumuzca oldukça önemli. Bu konuda bu zamana kadar teşebbüs içerisinde olmuş, başvuruda bulunmuş şahıs ve şirketlerin Kurumumuza yönlendirilmesi gerekmektedir. IPARD II dönemi boyunca yatırımcıların bu sektörden en üst seviyede istifade etmesi için, arazi temini konusunda, ilgili kamu kurumlarının desteklerini bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden TKDK Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine De Destek Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2016 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TKDK Artık Yenilenebilir Enerji Projelerine De Destek Verecek haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Temmuz 2019, Salı
 • İmsak
  03:06
 • Güneş
  05:00
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:50
Sayfa Başı