Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TKBL'ye yükselmek istiyoruz

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi ekiplerinden Canik Belediyespor Kulübü'nün Başkanı Recai Erol, “Ligi namağlup bir şekilde bitirip Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükselmek istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erol, kulübün yeni sezon hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yeni sezona güçlü bir ekip kurarak başladıklarını belirten Erol, “Canik Belediyespor olarak bu sezon genç, yetenekli ve milli forma giymiş oyuncuların yer aldığı güçlü bir takım kurduk. Meriç Banu Yenal, Didem Süer, Nalan Güney, Maria Meryem Gültekin ve şu anda prensipte anlaştığımız Arzu Özyiğit'in de içinde bulunduğu bir kadro ile yeni sezonda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi hedefi ile çıktıkları yolda başarıya ulaşacaklarına inandığını vurgulayan Erol, şöyle devam etti:
“Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi hedefi ile çıktığımız bu yolda genç ve yetenekli oyuncularla takımımızı güçlendirdik. Bu kaliteli takımı yoracak, mücadele ettirecek, bir antrenöre ihtiyacımız vardı bu boşluğu da Caner Yıllar hocamız ile doldurduk. Yönetim olarak takımımızın TKBL'ye yükselmesi adına her şeyi yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Ligi namağlup bir şekilde bitirip Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne yükselmek istiyoruz.
Takımın performansından memnun olduklarını ifade eden Erol, “Bu hafta antrenörsüz çıktığımız İzmir Büyükşehir Belediyesi deplasmanından galip ayrıldık. Takımımızın şu andaki durumundan ve konumundan oldukça memnunuz. Bu sezon başarılı bir mücadele ortaya koyacağımıza inanıyorum. Bu konuda Caner hocamızında takıma büyük katkıları olacak. Önümüzde Güre Belediyesi ile evimizde yapacağımız bir maç var. Oyuncularımızın bu maçta elinden geleni yaparak galibiyet alacağına inancımız sonsuz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz