« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TKBL'de "kolej" fırtınası esecek

Kadın basketbolunun Ankara'daki yükselen değeri Optimum TED Ankara Kolejliler'de, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne (TKBL) yükselmenin gururu yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kadınlar Basketbol İkinci Ligi'nde bu sezon gösterdiği üstün performansla 1. Lig'e çıkmayı başaran başkent ekibi, Ankara basketbolunun uzun yıllardır süren 1. Lig hasretine son verdi. Optimum TED Ankara Kolejliler'in 1. lige çıkması ve gelecek sezonun hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunan başantrenör Derya Özyer, sezon öncesindeki şampiyonluk hedeflerine ulaştıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

TED Ankara Kolejliler'in bir süre ara verdiği birinci lig serüvenine gelecek sezondan itibaren kaldığı yerden devam edeceğini kaydeden Özyer, “Özlenen bir başarıyı yakaladık. Bu takım sezon öncesinde 1. Lig'e çıkmak hedefiyle kuruldu. Tabii bu oluşumda Sayın Başkanımız Önder Bülbüloğlu ve ekibinin de çok önemli destekleri oldu. Büyük fedakarlık gösterip istediğimiz her oyuncuyu aldılar” dedi.

Birinci Lig'e yükseldikleri için kulüp olarak da hedeflerini yükselttiklerini belirten Özyer, şöyle devam etti:
“Hedeflerimizin büyüdüğünün farkındayız ve ona göre hareket edeceğiz. Ligde yukarılara oynayan bir takım olma amacında olacağız. Ligde son sıralarda mücadele eden bir takım değil, yukarıyı hedefleyen bir ekip olmak istiyoruz. Daha sonraki en önemli hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak. Transfer politikamızı öncelikle kendi oyuncularımızla tekrar anlaşma şeklinde belirledik. Önemli bölgelerde oynayan oyuncularımızı kadromuzda tutarsak, yabancı bir oyuncu transferi yapabiliriz. Sezon öncesinde bir yerli oyuncu alma durumumuz da mümkün. Umarım böylesine önemli bir başarıya imza atan kadromuzdaki oyuncularımızla yolumuza gelecek sezon da devam ederiz.”

“VİZYONUMUZU KORUMAK İSTİYORUZ”

“TED Koleji tarihine bakıldığında, kulübümüzün her zaman zirveye oynamayı alışkanlık haline getiren bir vizyonu olduğunu görüyoruz” diyen Özyer, şunları anlattı:
“Kulübümüzün yapısı yıllarca bu doğrultuda şekillendi. Biz de bu vizyonu koruyup, üstüne daha fazla şeyler katarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Tabii bu durum sözle olacak bir şey değil. Başarıyı yakalamak adına çok çalışmanız ve istikrarı yakalamanız gerekiyor. Camia, bizi her zaman sahiplenecektir, ama ben Ankara'nın da gelecek sezondan itibaren bize sahip çıkacağına inanıyorum. Bütün bir şehrin gücünü arkamızda hissetmek, bizlere çok önemli ve değerli katkı sağlar.”

Ligde gelecek sezonla ilgili hedeflerini, “Ankara'yı heyecanlandıracak, ligi yukarı basamaklarda bitirecek ve Avrupa kupalarına katılmayı başaracak bir takım olarak” belirlediklerini vurgulayan Özyer, şöyle konuştu:
“Önümüzdeki sezon için bütün planlamalarımızı bu doğrultuda yapacağız. Şampiyonluk yaşamak her takımın hayalidir. Tabii böyle bir hayale istikrarla, yatırımların sürekliliğiyle ve oyuncu kalitesini her yıl daha da yükselterek elde edebilirsiniz. TED Ankara Kolejliler, şu anki görünümüyle bu hayale hazır. Başkanımız, vizyonu geniş bir insan. Kulüp yapısı da şampiyonluk için yeterli bir seviyede. Ancak bu konuda sabırlı davranmak ve hedeflere adım adım ulaşmak gerekir. Türkiye'de çok önemli yatırımlar yapıp da hala şampiyon olamayan birçok kulüp var. Ben, TED Ankara Kolejliler camiasının ilerleyen yıllarda her zaman zirveyi kovalayan vizyonu ve istikrarıyla bu büyük onura ulaşacağına inanıyorum.”

Ankara basketbolunun ilerleyen yıllarda TED Ankara Kolejliler'in önderliğinde daha önemli yerlere geleceğini kaydeden Özyer, “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde Ankara'dan sadece bir takım değil, birkaç ekibin olması gerekir. Bu doğrultuda önemli yatırımlar yapan birçok başkent ekibi var. Onlar da Ankara adına bayan basketbolunda güzel işlere imza atacaktır. Yeter ki yatırımların devamı sürdürülsün” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz