« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TKBL play-out kuraları çekildi

Kayseri'de 14-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) yer alacak 2 takımın belirleneceği play-out mücadelesinin kuraları çekildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimi törenine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) As Başkanı Metin Şahin ve TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş ile Güre Belediyesi, Tarsus Belediyesi, İstanbul Üniversitesi BGD ve Burhaniye Belediyesi'nin temsilcileri katıldı.

Metin Şahin, kadın basketboluna olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Basketbolumuz adına güzel günler geçiriyoruz. Dün (A) Milli Erkek Takımımız bize hoş bir akşam yaşattı ve genç bir kadroyla 2013 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını elde etti. (A) Milli Kadın Takımımız da olimpiyatlarda ülkemizi temsil edip çeyrek final oynayarak bizlere büyük bir gurur yaşattı” dedi.

Kayseri'de play-out mücadelesine hazırlandıklarına işaret eden Şahin, “TKBL'deki diğer 2 takımı belirleyeceğiz ve bu yıl ligimiz 14 takım ile oynanacak. Basketbola olan ilginin yükselişini Türkiye'nin her yerinde görmek mümkün. En sıcak örnek ise A Milli Erkek Takımımızın oynadığı maçlardaki seyirci potansiyelinin yarısını kadınların oluşturması. Ayrıca Çukurova Bölgesi'nin üretkenliği kadın basketbolunda kendini gösterirken, şimdi de Körfez Bölgesi'nden kadın basketboluna yatırımlar başladı. Lig gerçekten çok renkli olacak” diye konuştu.

Ayhan Özgümüş ise play-out mücadelesinin statüsü ve organizasyonu ile ilgili bilgiler vererek, “Bu yıl TKB2L'de 30 takım mücadele edecek. Sanıyorum uzun yıllardan beri hem Bölgesel Ligi, hem de Kadınlar İkinci Ligi'ni bir arada düşünürsek bu sayıya ulaşmamıştık. Yatırım yapan takımların fazla olması, TKBL'nin 14 takımla oynanacak olması gibi olumlu gelişmelerle yeni sezona başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Tek devreli lig usulüne göre 3 gün sürecek maçların ardından ilk iki sırada yer alacak takımlar, 2012-2013 sezonunda TKBL'de oynamaya hak kazanırken, diğer iki takım ise yollarına TKB2L'de devam edecek.
Kadir Has Spor Salonu'nda yapılacak play-out maçlarının programı ise şöyle:

14 Eylül Cuma:
--------------
17.00 Burhaniye Belediyesi - Güre Belediyesi
19.15 Tarsus Belediyesi - İstanbul Üniversitesi BGD

15 Eylül Cumartesi
------------------
15.00 İstanbul Üniversitesi BGD - Burhaniye Belediyesi
17.15 Güre Belediyesi - Tarsus Belediyesi

16 Eylül Pazar
--------------
15.00 Burhaniye Belediyesi - Tarsus Belediyesi
17.15 İstanbul Üniversitesi BGD - Güre Belediyesi

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.