SAKARYA HABERLERİ

TKB Sakarya Şube Başkanı Ve Yönetim Kurulu Atatürk Anıtına Gül Bıraktı

IHA
28.10.2015 - 15:56Son Güncelleme :

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ SAKARYA ŞUBESİ İKİNCİ BAŞKANI NURÇİN SÜZER CUMHURİYET BAYRAMI VESİLESİYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve Yönetim kurulu üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Atatürk Anıtına gül bıraktı.
TKB Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ve Yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyetin 92. Yıl dönümü vesilesiyle Kent Meydanında bulunan Atatürk Anıtına gül bıraktı. Gül bırakma sonrasında dernek binasında bir açıklama yapan TKB Sakarya Şubesi İkinci Başkanı Nurçin Süzer, “Cumhuriyet ve kadın yani bir anlamda kadın için, cumhuriyet varlığı kendi varlığıyla eş değerdir. Çünkü Atatürk’ün kadın için düşündüğü gelecek, cumhuriyetle şekillendirilmiş ve kadınlar için toplumsal, ekonomik, sosyal ve siyasal devrimler, onun eliyle ve onun ön gördüğü biçimde sırayla gerçekleştirilmiştir. Asıl önemlisi, kadının özgür düşünebilen bağımsızlığının ve haklarının bilincinde bireyler olarak politikanın içinde örgütlü ve aktif bir biçimde bulunması için yani ülkesinde ve geleceğinde söz sahibi olabilmesinin kavgasını vereceğiz. Yine çok iyi biliyoruz ki demokrasinin en önemli öğeleri düşünce ve inanç özgürlüğüdür. Bu özgürlüğün teminatı ise laiklik ilkesidir. Ata’ya olan şükran ve minnet borcumuzu ancak onun hedeflediği konumuza gelmekle ödeyebiliriz. Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerine herkes bir sahip çıkarsa, biz kadınlar bin sahip çıkacağız. Bu kararlılıkla çağdaş, laik ve inançlı Türk Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden TKB Sakarya Şube Başkanı Ve Yönetim Kurulu Atatürk Anıtına Gül Bıraktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TKB Sakarya Şube Başkanı Ve Yönetim Kurulu Atatürk Anıtına Gül Bıraktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı