GeriFutbol Tjikuzu: Galatasaray daha iyi durumda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tjikuzu: Galatasaray daha iyi durumda

Tjikuzu: Galatasaray daha iyi durumda
refid:12294414 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor'un Nabimyalı futbolcusu Razundara Tjikuzu, kulübün aylık dergisine önemli açıklamalarda bulundu.

Tjikuzu, Trabzonspor'un çok büyük bir kulüp olduğunu ifade ederek, "Trabzonspor, daha önce oynadığım Rizespor veya İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la kıyaslanabilecek bir kulüp değil. Çok daha üst düzeyde olan bir kulüp. Buraya geldiğinizde kulübe olan ilgiyi ve insanların kulüplerine olan sevgilerini en baştan görebiliyor ve hissedebiliyorsunuz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da idman yapmak bile çok zordu. Çünkü kendinizi motive edemiyorsunuz. Trabzonspor'da ise taraftarların takıma bu kadar ilgi göstermesi, büyüklüğün bir kanıtı. Bu büyüklük oyuncular üzerine sorumluluk yüklüyor. Sezon öncesi hazırlık kampında dolu tribünlere maç oynadığınızda bu size olumlu yansıyor. Yani insanı başarılı olması gerektiğine şartlandırıyor. Bu sorumlulukla yaşamayı ve bu sorumluluğu yönetmeyi becerebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY DİĞER İKİ RAKİBİMİZE GÖRE DAHA İYİ DURUMDA"

Tjikuzu, şampiyonluk yarışı verecekleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a oranla daha oturmuş bir kadroya sahip olduklarını da vurgulayarak, "Bu ligi iyi tanıyan bir futbolcu olarak, rakiplerimizin yaptığı transferlerin, takımlar arasında çok büyük farklar oluşturmayacağına inanıyorum. Fenerbahçe neredeyse ona yakın transfer yaptı. Beşiktaş da öyle. Galatasaray iyi takviyeler yaptı. Yeni oyuncular kadroya katmak bir anda değişim yaşayacağınız anlamına gelmez. Oyuncunun alışması bazen 3 - 4 ay, bazen de bir sezon sürüyor. Dolayısıyla çok transfer yapan takımların geçen sezondan pek farkı olmayacak. Biz onlarla kıyasla bir adım öndeyiz. Burada oturmuş bir takım ve birbirini tanıyan oyuncular var. Bana göre Galatasaray diğer iki rakibimize göre daha güçlü durumda" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'NİN TEK FARKI BİLİCA"

Rakiplerinin yaptığı transferleri de değerlendiren Tjikuzu, şöyle konuştu:

"Fenerbahçe Bilica'yı aldı. Geçen sezondan farkı bu olacak. Beşiktaş ise Nihat Kahveci'yi aldı. Beşiktaş'ın geçen sezondan farkı da Nihat olacak. Ferrari de biraz fark yaratabilir. Bu oyuncuların haricinde kalanların takımlarına uyum sağlamaları zaman alacak. Ben samimiyetle söylüyorum ki onlara kıyasla bizim şampiyonluk şansımız çok daha yüksek. Bu takım geçen sezon şampiyon olmaya çok yaklaşmıştı. Ancak bu sene geçen sezondan daha da yakın olacağımıza inanıyorum." Tjikuzu, Trabzonspor'da ise 11'de forma giymek anlamında kendisine rakip olarak Ceyhun ve Selçuk'u gördüğünü de söyledi.

"HUGO BROOS'LA BAŞARIYA ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Hugo Broos'la başarıya ulaşacaklarına inandığını da söyleyen Tjikuzu, "Henüz hocamızla tanışalı çok uzun bir süre olmadı. O da, bende bu kulüpte çok yeniyiz. Ama şuna inanıyorum ki onunla başarıya ulaşabiliriz. Henüz her şeyin başındayız. Ama buna rağmen bize olumlu bir izlenim veriyor. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarda şöyle bir alışkanlık edindik. İki sistemle oynuyoruz. Gerektiğinde birinden diğerine geçerken sıkıntı yaşamıyoruz. Çünkü takım içerisindeki oyuncuların nitelikleri gerçekten çok iyi" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle