« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tjikuzu: Broos maçı izlemiş midir

Trabzonspor'da, Hepatit-B tedavisi görmesine karşın büyük bir özveri göstererek Eskişehirspor maçının bitimine 15 dakika kala oyuna giren ve sergilediği performansla dikkat çeken Razundara Tjikuzu, maç sonunda soyunma odasında arkadaşlarına, "Broos maçı izlemiş midir?" diye sordu.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Broos'un milli takım kampı için gittiği ülkesinden geç geldiği gerekçesiyle 60 bin TL para cezası çarptırılmasına karşın, 10 hafta boyunca kadroya dahi almadığı Tjikuzu, bir dönem Trabzonspor'dan ayrılmayı dahi düşünmüştü. Ancak Sportif Direktör Ünal Karaman'ın, "Senin yeteneklerine inanıyorum. Sen kendini hazır tut" diyerek motive ettiği Namibyalı oyuncu, Eskişehirspor maçında da Karaman'ın isteğiyle hasta olmasına karşın18 kişilik kadroya girdi.

Eskişehir'in oyunu Trabzonspor yarı alanına yıktığı dakikalarda da yine Karaman'ın isteğini kırmayan Tjikuzu, hasta hasta oyuna girdi ve sergilediği performansla büyük alkış aldı.

Broos'la yıldızı bir türlü barışmayan Tjikuzu'nun Şenol Güneş'in takımın başına gelmesinin ardından yeniden formasına kavuşması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz