MERSİN HABERLERİ

Tiyatrolar Günü'nde 'Keşanlı Ali Destanı' sahnelendi

DHA
29.03.2016 - 16:26Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'de Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle sahnelenen Türk Tiyatrosu’nun baş yapıtlarından 'Keşanlı Ali Destanı' büyük ilgi gördü. Haldun Taner’in yazdığı, Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Topuz’un yönettiği iki perdelik eser, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluştu.

Gecekondu mahallesi Sineklidağ’ın kendine bir kahraman ve bir destan yaratmasının anlatıldığı oyunu, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş izledi.
Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Topuz, oyun öncesi katılımcılara 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Ulusal Bildirgesi'ni okudu. Oyunun ardından bir konuşma yapan Başkan Tuna ise sanataçıları kutladı. Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının amatör olmasına rağmen profesyonel bir performans sergilediğini ifade eden Başkan Tuna, "Sanat, insanın ruhunu ve gönlünü inceltir. Başta tiyatro olmak üzere, sanatın tüm dalını önemsiyoruz. Geleneksel Türk tiyatrosu içerisinde gölge oyunu olan Karagöz ve Hacivat’ı da öne çıkartmak suretiyle tiyatroya, kültür ve sanata olan desteklerimiz artarak devam edecektir" diye konuştu.

MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/EŞ)(29.03.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tiyatrolar Günü'nde 'Keşanlı Ali Destanı' sahnelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tiyatrolar Günü'nde 'Keşanlı Ali Destanı' sahnelendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı