"Cenker Tezel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cenker Tezel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cenker Tezel

Tiyatroda erotizm

Tiyatro oyunlarında cüretkar sahnelere giderek daha sık rastlanılır hale geldi.

Bu sahneler kimi zaman tiyatroseverleri ve sanatçıları ikiye bölse de ‘Yetişkinlere Özel’ ve ‘Tanrım Beni Baştan Yarat’ın ekibi eleştirilere kulaklarını tıkayıp sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Gelir vakfa gidecek

U
ğur Uludağ’ın yazıp yönettiği, Deniz Pulaş, Uğur Uludağ, Celal Belgil, Naşit Özcan’ın rol aldığı ‘Tanrım Beni Baştan Yarat’ oyununun galası, geçtiğimiz gece Akatlar Kültür Merkezi’nde yapıldı. Geliri TOÇEV/TÜVANA Çocuk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak olan oyundaki cüretkar sahneler, epey ön plandaydı...

Sonradan açıldılar

Nedim Saban’ın sahneye koyduğu ‘Yetişkinlere Özel’ adlı oyun, bazı değişiklikler sonrası yeniden izleyici ile buluştu. Ayşe Tolga, Fatih Gülnar, Galip Erdal ve Yeşim Kızılçeç’in rol aldığı ‘Yetişkinlere Özel’de önceleri kapalı kostümlerle sahneye çıkan oyuncular, artık bu konuda daha cesur. Saban, bu farklılığın nedenini ‘Oyun aslında toplumsal yaşamın değerlerini eleştiriyor. Oyundaki bu eleştirel bakışın daha iyi vurgulanması için kostümlerin biraz farklılaşması gerektiğine karar verdik. Yeniden tasarlanan kostümlerimiz daha seksi oldu’ sözleriyle açıkladı.

Hastaneye kaldırıldı

K
urban bayramında kayak yapmak için gittiği Kartalkaya’da üşüten Adnan Şenses, önceki gün rahatsızlanarak Memorial Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisi süren Şenses, ‘-22 derecedeki zirveye çıkmaya çalıştım. Çıkarken çok zorlandım. Otele geldiğimde ateşim 41 dereceye yükseldi. Tatil dönüşü hemen hastaneye gittim’ dedi.

Sürpriz proje

Mısır’ın Tarkan’ı olarak bilinen Wael Reyad’dan Ebru Gündeş’e düet teklifi geldi. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelen ve burada dinleme fırsatı bulduğu İbrahim Tatlıses ile Ebru Gündeş’in seslerini çok beğenen Reyad, ardından menajeri aracılığıyla bağlantıya geçtiği Gündeş’e müzikal işbirliği teklifinde bulundu. Bu projeye sıcak bakan Ebru Gündeş, Amerika konser programının ardından Wael Reyad’la görüşecek.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI