KAYSERİ HABERLERİ

Tiyatro oyunuyla 10 bin oyuncak toplandı

AA / Esma Küçükşahin
29.02.2016 - 14:51Son Güncelleme :

- Kayseri'de, belediyenin organizasyonuyla tiyatro oyunu izlemeye gelen çocuklar, yanlarında ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak getirdi

Tiyatro oyunuyla 10 bin oyuncak toplandı
AA / Esma Küçükşahin

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, "Küçük bir oyuncak, büyük bir mutluluk" kampanyası ile ihtiyaç sahibi çocuklar için 10 bini aşkın oyuncak topladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Minyonlar" adlı müzikal çocuk tiyatrosu oyununu izlemeye gelen çocuklardan yanlarında birer oyuncak getirmeleri istendi.

Kadir Has Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelenen oyunu izlemeye gelen çocuklar, "Küçük bir oyuncak, büyük bir mutluluk" adı altında gerçekleştirilen kampanyaya büyük ilgi gösterdi.

Çocuklar, beklenenden daha fazla oyuncaklarıyla kampanyaya katılınca iki seans halinde sahnelenen oyun öncesi 10 binin üstünde oyuncak toplandı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince tasnif edilen oyuncaklar yoksul ve korunmaya muhtaç çocuklar ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılacak.

Oyuncaklarını ihtiyaç sahibi çocuklar için getirerek sosyal sorumluluk alışkanlığını küçük yaşta kazanan çocuklara tiyatro öncesi illüzyon gösterisi de yapıldı.

Salonu aileleriyle birlikte tamamen dolduran çocuklar, illüzyon gösterisinin ardından müzikal çocuk tiyatrosunu ilgiyle izledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Tiyatro oyunuyla 10 bin oyuncak toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tiyatro oyunuyla 10 bin oyuncak toplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı