Ege Haberleri

  Tiyatro köye geldi

  İZMİR, (DHA)
  11.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gezici Sanat Otobüsü, tiyatroyu Kemalpaşa’ya bağlı Sinancılar Köyü’ndeki çocukların ayağına götürdü.

  Büyükşehir’in sanata erişimi kısıtlı İzmirlileri güzel sanatların çeşitli dallarıyla buluşturan Gezici Sanat Otobüsü’nün Sinancılar’ı ziyareti renkli görüntülere sahne oldu. Çoğu daha önce hiç tiyatro oyunu seyretmemiş çocuklar, rengarenk boyanmış otobüsün içindeki tiyatrocuları görünce büyük mutluluk yaşadı. Sinancılar İlköğretim Okulu’nun bahçesinde toplanan küçükler, kendileri için sergilenen ‘Nasreddin Hoca’nın Masalı’nı heyecanla izledi.

  2008’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca “Türkiye’de örnek proje” seçilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Otobüsü, 2004’ten bu yana faaliyet gösteriyor. İlköğretim okullarında, liselerde, metro istasyonlarında, mahalle meydanlarında ve orman köylerinde sanat yolculuğuna çıkan otobüs, yaylı ve nefesli çalgılar, oda müziği dinletileri, şan dinletileri, bale ve tiyatro gösterimlerinden oluşan ücretsiz programlarıyla bugüne kadar yaklaşık 400 bin kişiye ulaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı