Eğitim Haberleri

  Tiyatro festivaline 37 okul başvurdu

  DHA
  06.01.2015 - 12:33 | Son Güncelleme:

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali ilgi gördü. Bu yılki festivale katılmak için yurt içi ve yurt dışından 37 okul başvuruda bulundu.

  Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali 9 yıldır Kayseri’de tiyatro rüzgarı estiriyor. Festivale 9 yıl boyunca 250 okul katıldı ve sahnelenen oyunlarda 5 bine yakın öğrenci rol aldı. Bugüne kadar yaklaşık 180 bin kişinin izlediği Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali’nin 10’uncusuna Kayseri ve Kayseri dışından okullar ilgi gösterdi.

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, liselerin katıldığı uluslararası platformdaki ilk ve tek tiyatro festivaline bu yıl geçen yıllardan çok daha fazla okulun katılacağını belirtti. Geçen yıl festivale 25 okulun katıldığını hatırlatan Durukan, "Bu yıl Kayseri’nin yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Malatya ve Rize’den; yurtdışından ise Macaristan Fransa ve Almanya’dan toplam 37 okulumuz Kayseri’de sahneye çıkacak. Katılacak okulların başvurularını aldık. Mart ayının sonunda tiyatro festivalimizin jürisi oyunları son bir kez daha değerlendirecek ve festivale katılacak okulları belirleyecek. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizi kültür-sanat platformunda buluşturmak ve amatörce tiyatro ile uğraşan gençlerimize katkı sağlamak için büyük bir gayret içindeyiz. Şimdiden Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz uluslararası tiyatro festivalimizin hem Kayseri’ye hem de tiyatro camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

  Kültür sanat etkinlikleri hız kesmiyor

  Öte yandan ,Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayı kültür-sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 9 Ocak Cuma günü Ünlü Sanatçı Ayhan Aşan kültür-sanat etkinliklerine katılmak üzere Kayseri’ye gelecek. Ünlü Sanatçı saat 19.30’da Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde bir konser verecek. Ayrıca 10 Ocak Cumartesi günü Şehir Tiyatrosu’nda büyükler için "Omuzumdaki Melek" adlı oyun, 11 Ocak Pazar günü ise yine Şehir Tiyatrosu’nda çocuklar için "Balıklar Firarda" adlı oyun sahnelenecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı