Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Titan'ın sefa albümü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Saadet zinciri Titan'ı Türkiye'de de kurup trilyonlar vurduktan sonra, bir grup adamıyla birlikte tutuklanan Kenan Şeranoğlu'nun Hürriyet'in ele geçirdiği ilginç bir ‘‘albüm’’ü var... Albüm, 1996'da Almanya'da başlayan ‘saadet serüveni’nin günlüğü gibi... Şeranoğlu'nun, kenarlarına el yazısıyla notlar düştüğü ‘‘sefa fotoğrafları’’ arasında, ilk Mercedes'i, lüks tekneleri, hatta yediği yemeklerin fotoğrafları bile var.

Şeranoğlu'nun çalışmadan kazanmanın reklamı ve propagandası niteliği taşıyan albümünde 110 fotoğraf yeralıyor. Bodrum'daki barını, Karayip adalarındaki arazisini anlatıyor. Hikayesine ‘‘güzel kadın’’ simgesini de ekleyerek ‘‘Tatlı Hayat Belgeseli’’ni tamamlıyor. Kurduğu cümleler, seçtiği fotoğraflar ve yaptıklarını anlatış biçimi, Şeranoğlu'nun eğitim ve kültür düzeyini de açığa çıkarıyor.

İlk sayfalarda, olaya ‘uluslarası kabul görmüş sağlam sistem’ havası verilmek amacıyla Almanya serüvenine yer veriliyor. Uluslararası Titan Şirketi'nin kurucusu Dr. Andears Metzler'in de yeraldığı bu bölümde, Almanya'da yapılan ve 1700 sistem yöneticisinin katıldığı toplantının fotoğrafları bulunuyor. Tam 1700 kişinin, iki saat 15 dakika süreyle, hiç durmadan sistem kurucusu Metzler'in açıklamalarını alkışlaması, sayfalar boyunca anlatılıyor. Bu sayfalarda ayrıca, toplantıda yenen yemeklerin 12 ayrı fotoğrafı bulunuyor.

1996'nın en başarılı sistem yöneticisine hediye edilen BMW Z3 model otomobilin fotoğraflarına da yer veriliyor, albümde. Şeranoğlu, tabii ki kendi Ferrari'sini, Lombourghini'sini, Mercedes'ini ve antika otomobilini de ‘‘tanıtıyor’’. Lüks tüketim tutkusunu gizlemeyip, ‘karada uçuş keyifi’ni gözler önüne seriyor, meraklısına.

Sistem kurucusu Andreas Metzler'e olan sempatisini de çok sayıda hatıra fotoğrafıyla süsleyerek ifade ediyor albümde, bir cip önünde Metzler ile çektirdiği fotoğrafı koyuyor. Fotoğrafın yanına ise, ‘Karaibler’de Dominikan Cumhuriyeti'nde kendi arsamızda Metzler ile birlikte' notunu düşüyor. Kendisini bu sisteme sokan İsmet Kulu'nun fotoğrafının yanına da ‘‘Her şeyi ona borçluyum’’ diye yazıyor.

Bodrum'da sahibi olduğu ‘Ken’s Palace' isimli bar görüntüsünün yanında ise ‘Titan sayesinde gerçekleşen hayaller’ notu yeralıyor.

BİR YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Şeranoğlu'nun albümüne göre bu bir ‘‘Yönetim Kurulu Toplantısı.’’ Titancılar İstanbul'da Sultanahmet hamamını kapatmış ve ‘‘proje üretmişler’’ belli ki...

HER GÜN YENİ BİR HEDEF!

Albümde ‘‘adamlarıyla’’ sık sık övünen Şeranoğlu, ‘‘final notlarında’’ ise şunları söylüyor: ‘‘Çok şeye sahip oldum ama en başta bende olmayan bir yeteneği öğrendim. Kendime hergün yeni bir hedef koymayı ve bütün hedeflerimi gerçekleştirmem için en az 1619 sene yaşamam lazım. Haydi hayırlısı. Ama ilk hedefim Türkiye'nin Titan'da bir numara olması ve olacağını biliyorum. Bütün hedeflerinize ulaşmanızın tek yolu ulaşacağınıza inanın.’’

HEDİYE BMW 23 VE TİTAN ŞAMPANYASI

Titancılar'ın ‘‘Tatlı Hayat’’ını teşvik eden etkinliklerinden biri. 1996'nın en başarılı sistem yöneticisine bir BMW Z3 hediye ediliyor. Fotoğrafların yanındaki not şöyle: ‘‘Biz hediye ettikten üç ay sonra piyasaya sürüldü.’’ Dikkatinizi çekeriz, belli ki o gece su gibi özel Titan Şampanyası aktı...

SİSTEM KURUCUSUNA HAYRAN

Sayfalar çevrildikçe Şeranoğlu'nun sistem kurucusu Andreas Metzler'e olan hayranlığı ve onu örnek alma çabası ortaya çıkıyor. Birlikte yaptıkları yatırımları ballandıra ballandıra anlatıyor. Bir toplantı sırasında çekilen bu fotoğrafta, Şeranoğlu, eşi ve Metzler görülüyor.

İLK MERCEDES'İM

Şeranoğlu'nun ilk gözağrısı Mercedes. ‘‘İlk Mercedes'im’’ notuyla yeralıyor albümde. Arkasından diğerleri geliyor; Ferrari'si, Lombourghini'si. Onlar ‘‘karada uçuş keyfi veren’’ oyuncakları Şeranoğlu'nun.

BİRAZ DA NOSTALJİ!

O kadar da ‘‘maddiyat’’ düşkünü değil Şeranoğlu. Nostaljiyi de seviyor ve bu nedenle klasik bir otomobile de yatırım yapmış. Bu ‘‘duygulu’’ yanını da ‘‘Biraz da nostalji...’’ notuyla dile getiriyor.

BAŞARILI ERKEK VE DESTEĞİ!

Kenan Şeranoğlu, Titan Kızları'ndan sık sık sözettiği albümde eşi Ülker Şeranoğlu'yla birlikte fotoğraflarına da yer veriyor. Ona övgüler yağdırıyor. ‘‘O olmasaydı başaramazdım’’ diyor, bir başka fotoğrafa, ‘‘Her başarılı erkeğin arkasında sağlam bir destek vardır’’ notu düşüyor.

HAYALLER BÜYÜYOR

Sahip olduğu iki lüks tekneyle yaptığı turlara da yer veriyor Şeranoğlu. Tekne fotoğraflarının yanında ‘‘Kara yetmedi, denize hücum. Bodrum- Kos 30 dakika. Hayaller Büyüyor, dünya küçülüyor’’ notu bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz