Titanic'in taklidi de Çin'de üretilecek

Hürriyet Haber
17 Temmuz 2012 - 10:17Son Güncelleme : 17 Temmuz 2012 - 14:18

Milyarder Clive Palmer, 1912'de buzdağına çarpan Titanic'in aynısından bir tane daha inşa ettiriyor. Palmer, Çin'de üretileceğini duyurduğu Titanic 2'nin güvenliği konusunda garanti verdi.

Ünlü Titanic efsanesi bu kez gerçekten de geri dönüyor. Avustralyalı milyarder iş insanı Clive Palmer, /images/100/0x0/55eb03c4f018fbb8f8a56c04modern zamanların en büyük gemi ulaştırmacılığı travmasına evsahipliği eden Titanic'i yeniden inşa ettiriyor. Titanic 2 adını verdiği bu büyük projesine ilişkin planlarını medyayla paylaşan Palmer, "Başlangıç planlamamız, ki sonuna kadar da buna sadık kalacağız, Titanic'teki orijinal birinci, ikinci ve üçüncü sınıf bölümlerini aynen içeriyor" dedi.

ÇİN'DEN GELEN BU TAKLİT ÜRÜNLERE DİKKAT

Çizimleri Palmer'a ait Blue Star Line'da gerçekleştirilen Titanic 2, Çin şirketi CSC Kinling Shipyard tarafından inşa edilecek. 270 metre uzunluğundaki bu yeni Titanic'in ağırlığı takriben 65 bin tona ulaşacak. Titanic 2, inşa edildikten sonra ilk yolculuğunu 2016'da Çin'den İngiltere kıyılarına doğru yapacak. Buradan da, yolcularını alarak, Kuzey Amerika’ya hareket edecek.

TITANIC FACİASININ SIRLARI / FOTO-ANALİZ

Peki Titanic 2'nin, bildiğimiz Titanic gibi güvenlik sorunu yaşama olasılığı var mı?

Clive Palmer, Çin işi olacak olmasına rağmen herkese güvence veriyor. Palmer, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "Titanic 2'nin, tüm güncel güvenlik ve inşa kurallarına uygun olmasını sağlayabilmek adına, D ve C güverteleri arasına, içinde doğru dürüst can simitleri, korumalı iniş mekanizması ve kamuya açık odalar bulunan 'güvenlik güvertesi' eklendi" diye konuştu.

100 YIL SONRA TİTANİK - FOTO GALERİ

Üzerine sayısız efsane üretilen, filmler çekilen, kitaplar yazılan Titanic gemisi, inşa edilmesinden sonra Southampton'dan New York istikametine doğru ilk yolculuğu için harekete geçmiş, ancak 15 Nisan 1912 günü bir buzdağına çarptıktan sonra batmıştı. Titanic'te bin 500'den fazla yolcu can vermişti.

TITANIC BATIĞININ FOTOĞRAFLARI

TİTANIC'İ BÖYLE ANMIŞLARDI / WEB TV

Titanicin taklidi de Çinde üretilecek
Taklit ürünlerin merkezi olan Çin'de en son Apple Store mağazası da kopyalanmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı