ANTALYA HABERLERİ

TISİAD yönetiminden Vali Türker'e ziyaret

AA / Orhan Kuzu
26.02.2016 - 17:23Son Güncelleme :
AA / Orhan Kuzu

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ile yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Vali Türker, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin önemine değindi. Türkiye'nin Irak'ta iş dünyası olarak varlığının vazgeçilmez olduğunu belirten Türker, Antalya'nın Irak ile ticari potansiyele sahip olduğuna işaret etti.

TISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç da Rusya ile yaşanan kriz sonrasında Antalya'dan Irak'a başta tarım ürünleri olmak üzere ihracatı artırmak istediklerini söyledi.

Geçen yıl Antalya'dan Irak'a 23 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatı yüz milyonlarla ifade edilen rakamlara çıkarmak istediklerini kaydeden Kılıç, Antalya iş dünyası ile de bir araya geleceklerini anlattı. Kılıç, Antalyalı ve Iraklı iş adamları heyetlerine karşılıklı ziyaretler planladıklarını, iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak için TISİAD olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TISİAD yönetiminden Vali Türker'e ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TISİAD yönetiminden Vali Türker'e ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı